ПОЛОЖЕННЯ VІ Всеукраїнського професійного двотурового конкурсу учнівського та студентського музичного мистецтва «Чарівний камертон» 11 – 13 лютого 2022 року м. Дніпро

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Секретаріатом Національної всеукраїнської музичної спілки
Рішення № 59 від 04.07.2019 року

Засновником Конкурсу є Національна всеукраїнська музична спілка. Співорганізатором конкурсу виступає Дніпровська регіональна організація Національної спілки композиторів України. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Мета і завдання

          Всеукраїнський професійний конкурс учнівського та студентського музичного мистецтва «Чарівний камертон» спрямований на підтримку викладачів мистецьких закладів, виявлення талановитої молоді, яка має нахил до написання музичних творів, підвищення виконавської майстерності в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної музики та музики для струнних інструментів. Головні завдання: створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навиків техніки композиторського письма, вивчення та аналіз зразків сучасних музичних творів, залучення та активізація діяльності музичних закладів, мистецьких шкіл , творчих організацій та об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків. Підвищення кваліфікації молодих фахівців та викладачів, обмін інноваційними досягненнями та професійним досвідом між викладачами.

Організаційні засади участі у конкурсі

      Конкурс відбудеться 11-13 лютого 2022 року за адресою: м. Дніпро, вул. Ливарна, 10

Дніпропетровська академія музики ім. М.І. Глінки. 

     У конкурсі беруть участь учні мистецьких шкіл, студенти музичних коледжів, училищ, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах, віком до 18 років (включно), студенти вищих навчальних закладів та викладачі-професіонали. Конкурс проводиться наживо!

Конкурсна програма: два твори (світової музичної класики, сучасного автора, бажано українського). Конкурс проводиться в два тури! 1 тур (відбірковий) 01.02 – 07.02 – прослуховування членами журі за відеозаписом конкурсної програми (запис надсилається разом із заявкою), або регіонально, наживо прослуховують члени журі.  В першому турі беруть участь всі бажаючі, чиї програми відповідають конкурсним вимогам. 2 тур (фінальний) 11.02 – 12.02. В ньому беруть участь конкурсанти, які перемогли у першому, відбірковому турі, відібрані членами журі конкурсу та отримали офіційне запрошення на право участі у фінальному турі від організаційного комітету.  За винятковими обставинами (віддалені міста в червоній зоні, перехворіли на тяжку хворобу, діти-інваліди та деякі інші серйозні причини) є можливість взяти участь у конкурсі в онлайн-режимі.                  

     Конкурс проходить за такими номінаціями:

   – «Інструментальний жанр»-

1.Фортепіано (солісти, ансамблі): два твори, класичний та сучасних авторів.

        1-А ф-ний концерт;              1-В  Концертмейстер. 

  2. «Струнно-смичкові інструменти»   Солісти, ансамблі.

  3. «Народні інструменти»  Солісти, ансамблі. Оркестр.

  4. «Духові та ударні інструменти»         Солісти, ансамблі. Оркестр.  

  4-А. «Камерні ансамблі»: інструментальні, вокальні, змішані:

  5. «Академічний вокал»: класичний твір та сучасних авторів: (2 твори)

         Солоспів. Вокальні дуети. Вокальні ансамблі. Хор. 

  6. «Естрадний вокал»: 2 різнохарактерних твори:  солісти, дуети тріо, ансамблі.

  7.  «Народний вокал». Солоспів. Ансамблі. 

  7-A Фольклорні колективи: вокальний, інструментальний, вокально-інструментальний;

       Обрядовий (календарно-обрядовий та родинно-обрядовий). Необрядовий (епічні, ліро-епічні та  ліричні жанри). Дитячий фольклор (колискові, забавлянки,  заклички,  прозивалки,  лічилки тощо).

  8. «Композитор-виконавець»: два твори за бажанням автора, номінації:

       1. Звернення до народних джерел (обробка народної пісні, варіації, жанрові варіації);

       2. Я люблю тебе, Україно! – сучасні твори: інструментальні, або вокальні на тексти         сучасних поетів, відповідно темі; можна надати 1 твір, якщо він у жанрі: диптих, триптих, сюїта, хор, оркестровий твір та інші складні за формою. 

       3. Вільна композиція (інструментальна або вокальна музика).

Увага дo композиторів! Композитори надсилають ноти на адресу конкурсу: kamerton2016@ukr.net  До вокального твору окремо надається віршований текст.

  9. «Музично-теоретична композиція»:юний музикознавець. 1.Презентація теми: цікавий музичний сюжет, фрагмент із життя композиторів, оригінальне розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Бажана ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація, відео-сюжети, новітні знахідки. Тривалість виступу 5 хвилин.

    2.Презентація сучасної теми в підтримку українському мистецтву! Тривалість виступу 5хв. 

    Олімпіада з музично-теоретичних дисциплін для учнів старших класів,

віком 13-15 років.

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями:

Вікові  категоріїДебют:5-6 років. Молодша А: 7- 8 років;  Молодша В – 9-10 років;

Середня: 11-13 років. Старша: 14-15 років.   Юнацька:16-17 років. Молодіжна:18-25 років.   Професійна (для викладачів музичних закладів).

В рамках VІ Всеукраїнського конкурсу «Чарівний камертон» відбудеться семінар для викладачів мистецьких закладів на тему: «Музична педагогіка та мистецька освіта у сучасному соціокультурному просторі» . Майстер-класи від членів журі та провідних викладачів України. (24 години).

 Кандидати на участь у конкурсі подають:

1). Заявку-картку учасника  (бланк додається до Положення) 

Для відправки анкет – електронна пошта  kamerton2016@ukr.net  

Текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc., розмір шрифту заповнення даних – 14);

2). Клавіри конкурсних творів в електронному вигляді  (тільки для композиторів-виконавців, – направити електронною поштою).

3). Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт).

 4). Копію квитанції про оплату за участь у конкурсі.

Заявки приймаються до 31 січня 2022 року!

067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00 (Галина Семенівна – організаційні    питання,   отримання заявок, отримання платежу);

066-163-01-59067-152-65-67 (Лариса Іванівна – професійні та організаційні питання);                                                                                                        

093-116-56-47, 096-299-35-41 (Олена Іванівна- професійні питання); 

093-577-86-17 (Михайло Юрійович – професійні питання); 

050-966-67-19 (Ганна Геннадіївна – професійні питання, організаційні питання);

097-005-82-08 (Віктор Миколайович-технічні питання з запису відео-виступу, мінусу та фонограм, перевірка відео-виступу).

   Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі: (участь у 1-турі)

Порядок прослуховування конкурсних програм по кожній номінації встановлюється за датами надходження заявок. Пільги дітям-сиротам, опікунам, дітям з інвалідністю, багатодітним родинам надаються, якщо заявка надається в перші дні прийому та є відповідальні, підтверджуючі документи з цього приводу. Надавайте заявки своєчасно!

Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня, або дипломантів та нагородження спеціальними призами. Всім конкурсантам вручається диплом учасника конкурсу.

Журі конкурсу

          Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі провідних діячів культури та мистецтв, композиторів, музикознавців, високопрофесійних викладачів, музично-громадських діячів України.

     Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно до даного Положення.

Фінансові умови

Соліст – виконавець 330 грн.;

Композитор, концертмейстер290 грн.;  

Дует – 200 грн. з однієї людини, видається один диплом, один кубок;

Від 3 до 6 осіб 170 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;   

Від 7 до 12 осіб130 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;

Оркестр, хор85 грн. (за одну людину).

Музично-теоретична композиція – 300 грн.

Олімпіада з музично-теоретичних дисциплін 150 грн.

Семінар для викладачів – 290 грн.

Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 100% передоплату за участь. Оплата проводиться не пізніше 31 січня 2022 року.  

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ 40862334 

р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299,. Призначення платежу: Благодійний внесок за участь у фестивалі (прізвище учасника) обов’язково!

Або картка Приватбанка 5169 3305 2086 2019 Плохотнюк Галина Семенівна 

Залишити відповідь