П О Л О Ж Е Н Н Я Про X Міжнародний двотуровий учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «КИЇВСЬКИЙ КОЛОРИТ» 25.03 – 27.03.2022 року м. Київ Конкурс проводиться в 2 тури!

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Секретаріатом Національної
Всеукраїнської музичної Спілки
Рішення № 59 від 04.07.2019 року

1. Головна мета:

      Засновником Міжнародного конкурсу мистецтв «Київський колорит» є Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України. Конкурс проводиться з метою підтримки творчих талантів, збагачення та розвитку традицій вокального та  інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризація української, європейської і світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників  у творчості дітей, юнацтва та молоді; виявлення і підтримка обдарованих виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності, виховання естетичного смаку, задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів; обмін досвідом з питань педагогіки та виконавської майстерності; репрезентація міста Києва, як культурного центру європейського простору.

2. Місце проведення: м. Київ, вул. Пушкінська, 32 (НВМС, НСКУ); КДМШ №36

  • І тур(відбірковий): прослуховування конкурсантів членами журі: 09.03 – 15.03.2022 року наживо, регіонально, або за надісланими відеозаписами з посиланням на You tube.
    Відеозапис надсилати на адресу організаційного комітету конкурсу:

    nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net  до 06.03.2022 року (включно).

    Результати І відбіркового туру оприлюднюються 19.03.2022 року на сайті Конкурсу,

сайті конкурсів НВМС, у мережі Facdoor

  • ІІ тур (фінальний): прослуховування конкурсних програм: 25.03.- 27.03.2022 року (конкурсанти з України виступають наживо, учасники з інших країн – оффлайн або онлайн (в залежності від епідемічної ситуації в Україні та загальному світовому просторі).

 Журі конкурсу:

Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює Журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і видатних педагогів України, членів Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки композиторів України, а також видатних діячів інших країн.

Склад Журі затверджується організатором конкурсу і працює відповідно даного Положення.  Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає!

 З а с а д и  у ч а с т і :

 1.  Конкурсна програма: два твори (світової музичної класики, сучасного автора, бажано українського, або сучасного композитора своєї країни). Конкурс проводиться в два тури! 1 тур (відбірковий): 09.03 – 15.03 – регіональне прослуховування конкурсантів членами журі наживо, або за відеозаписом конкурсної програми (запис надсилається за посиланням на You tube разом із заявкою), або регіонально, наживо прослуховують члени журі.  В першому турі беруть участь всі бажаючі, чиї програми відповідають конкурсним вимогам.

2 тур (фінальний): 25.03 – 27.03.2022року проводиться в Києві.

В другому турі беруть участь конкурсанти, які перемогли у першому, відбірковому турі, відібрані членами журі конкурсу та отримали офіційне запрошення на право участі у фінальному турі від організаційного комітету.  За винятковими обставинами (віддалені міста в червоній зоні, перехворіли на тяжку хворобу, діти-інваліди та деякі інші серйозні причини) є можливість взяти участь у конкурсі в онлайн-режимі.

Для участі у конкурсі необхідно надіслати до 06.03.2022 року (включно)  анкету-заявку (бланк додається до Положення)  на е-mail:  nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net   Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо (АНКЕТУ-ЗАЯВКУ ВІДПРАВЛЯТИ В ФОРМАТІ WORD – НЕ ЗАШИФРОВУВАТИ)

 1. До анкети-заявки додається копія документу про народження

2. Копія квитанції про оплату

3. Хорам і оркестрам документ на кожного учасника не потрібно. 

4. Для відібраних лауреатів конкурсу обов’язкова безкоштовна участь у заключному гала- концерті переможців конкурсу. Оргкомітет конкурсу має право на розповсюдження і оприлюднення  конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу. Також оргкомітет конкурсу має право публікувати фото учасників конкурсу, конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

Вокал :

Академічний спів (солісти, вокальні дуети, вокальні ансамблі, хори);

Народний спів (солісти, фольклорні ансамблі, хори);

Естрадний спів (солісти, вокальні ансамблі);

Джаз-вокал (солісти, вокальні ансамблі).

Надсилаються відео-виступи за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів.

Вокал: 1. Твір світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо). 

2. Твір українських композиторів 20-22 століть, або композиторів країни, яку представляє конкурсант, новітні оригінальні обробки та композиції. Для естрадного співу: один твір обов’язково українською мовою. Дозволяється використовувати фонограму-мінус як в академічному співі, так і в естрадному ( в умовах онлайн-режиму).  Тривалість виступу – до 7 хвилин.

1.2. Інструментальний жанр

Фортепіано (солісти, дуети, ансамблі); фортепіанний концерт (на право участі у номінації «соліст з оркестром»), фінальна номінація «соліст з оркестром» відбудеться у червні місяці  (м. Київ).

– Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);

– Народні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Джаз-інструментал (соло, інструментальні ансамблі);

Змішані колективи;

Камерні ансамблі;

Концертмейстер.

Надсилаються відео-виступи за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів.

Інструментальний жанр: два твори (у молодшій категорії різнохарактерні) за бажанням конкурсанта, другий твір – сучасного українського автора, або автора своєї країни.  В інших вікових категоріях два твори,  де конкурсант впевнено має можливість продемонструвати свій талант. Допустимо: 1.Твір світової класики, або періоду романтизму. 2. Твір українських композиторів: класика, сучасного, або композитора своєї країни.  Твори повинні бути різнохарактерними!  

 Тривалість виступу до 8-10 хвилин. Конкурсна программа має включати два твори   ( всі вікові категорії  окрім номінації «концерт»-соліст з оркестром).  

1.3. Композитор-виконавець

– Фортепіанна музика;

– Музика для  струнно-смичкових інструментів;

– Музика для духових інструментів;

– Музика для народних інструментів;

– Вокальна музика;

– Джазова музика (вокальна, інструментальна).

Надсилаються відео-виступи + ноти авторських творів (один єкземпляр) обов’язково

за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів.

Композитор-виконавець: конкурсна програма має включати два різножанрових твори. Загальний хронометраж програми – до 7 хвилин. Композитор-виконавець надсилає на розгляд Журі свої клавіри творів (один екземпляр) , (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо надається віршований текст. Нотні матеріали конкурсних творів надсилаються на розгляд членам Журі разом з конкурсними заявками. Твори конкурсної програми виконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта. Надсилаються відео-виступи за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів.

  1.4. Музично-теоретична композиція: юний музикознавець

Презентація творчого життя, окремого твору або циклу творів композитора, допустимо відомого музичного діяча, художника, інших відомих представників мистецтва. Фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриття теми музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація тематичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Якісна презентація теми!

Допускається залучення ілюстраторів з метою більш яскравого розкриття теми, авторського проекту. Читання літературного тексту під час виступу неприпустимо! Конкурсант має бути в кадрі весь час, окрім моментів, коли демонструється ілюстративний матеріал. Номінація проводиться з якісним відео-записом виступу конкурсанта за посиланням на You-tube. Тривалість виступу (5 хвилин).

Презентація надсилається на електронну адресу конкурсу: відео-виступ конкурсанта, посилання на You Tube відео-виступів.

Конкурсні вікові  категорії: Дебют: 5-6 років; Молодша А: 7- 8 років;   Молодша В: 9-10 років;  Середня: 11-13 років; Старша – 14-15 років;   Юнацька – 16- 17 років; Молодіжна – 18-35 років; Професійна (для викладачів мистецьких закладів).

ПРОГРАМНІ ВИМОГИ:

 Конкурсанту надається право брати участь у декількох номінаціях, при цьому, обов’язково, надсилаються відео з кожної номінації окремо (із заявкою), або прослуховування наживо.

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ТА НАГОРОДЖЕННЯ:

Переможці конкурсу будуть відображені на сайті конкурсів НВМС.

За підсумками конкурсних виступів журі конкурсу визначає переможців у кожній номінації, які нагороджуються:

– званням «Володар Гран-Прі» із врученням диплому та кубку (незалежно від номінації);

– званням Лауреату І ступеня із врученням диплому та кубку;

– званням Лауреату II, ІІІ  ступеня із врученням диплому та кубку;

– званням Дипломанта  із врученням диплому та сувеніру ;

– званням Учасника конкурсу  із врученням диплому.

У залежності від результатів виступу конкурсантів, Журі має право:

– присудити не всі лауреатські звання; 

– ділити лауреатство між учасниками;

– присуджувати або не присуджувати звання «Володар Гран-Прі» конкурсу (у разі, коли немає претендента на звання «Володар Гран-Прі»).

Нагороди надсилаються Новою Поштою, вказаною конкурсантом в заявці, або вручаються на фінальному концерті-нагородженні переможців конкурсу.

ФІНАНСОВІ УМОВИ:

Фінансування  здійснюється за рахунок організаторів конкурсу, а також добровільних внесків учасників, що встановлюються організатором конкурсу музичного мистецтва. Коштами на участь у конкурсі забезпечують організації, які направляють своїх представників для участі у конкурсі, або за власний рахунок.

Учасники конкурсу обов’язково мають сплатити конкурсний внесок  за участь у конкурсі у розмірі 100% .

Пільгові категорії учасників,обов’язково, надсилають документ на адресу конкурсу: діти-сироти, опікуни, учасники з інвалідністю та ін. Пільги надаються першим 20 учасникам, за надісланими заявками та документами.

Соліст – 400 грн.;  композитор-виконавець, концертмейстер – 350 грн;   

Дует – 200 грн. – з однієї людини, видається один диплом, один кубок;

Від 3 до 6 осіб – 150 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок

Від 7 до 11 осіб – 120 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок

Від 12 до 18 осіб – 95 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;

Оркестр, хор – 85 грн. (за одну людину). видається один диплом, один кубок;

Музично-теоретична композиція – 300 грн. 

 Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.   Призначення платежу:  Внесок за участь  (прізвище учасника) обов’язково. 

    Картка Приватбанка  5169 3305 2086 2019 Плохотнюк Галина Семенівна 

067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00 – Галина Семенівна – організаційні питання, з приводу отримання заявок на право участі у конкурсі, платежі.

Для відправки анкет – електронна пошта: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net  

Інформація надається із урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Консультанти з професійних питань
066-163-01-59067-152-65-67 – Лариса Іванівна – професійні та організаційні питання;  
066-155-33-26 – Олена Іванівна – професійні питання (Харків); 
050-966-67-19 – Ганна Геннадіївна- професійні та організаційні питання (Запоріжжя);
096-539-93-53 – Олена Валентинівна – професійні та організаційні питання (Київ);
093-577-86-17 –  Михайло Юрійович – професійні питання;
097-005-82-08 – Віктор Миколайович-технічні питання з приводу запису відео-виступів, мінусу та фонограм;
096-545-92-70 – Марія Станіславівна, начальник організаційно-координаційної роботи Національної всеукраїнської музичної спілки (Київ).

Залишити відповідь