VIІI МІЖНАРОДНИЙ БАГАТОЖАНРОВИЙ ДВОТУРОВИЙ КОНКУРС МИСТЕЦТВ „ЧОРНОМОРСЬКІ ВІТРИЛА”

Організатор НВМС, ЦМЕВ «Камертон»
23-25 вересня 2022 року м. Одеса

1. Засновник  конкурсу «Чорноморські вітрила»:
Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури та інформіційної політики України
2. Партнери конкурсу: МО України, Центр музично-естетичного виховання «КАМЕРТОН»

П О Л О Ж Е Н Н Я
про VIІI Міжнародний багатожанровий двотуровий учнівський та студентський конкурс мистецтв «Чорноморські вітрила»

(23-25 вересня 2022 року, м. Одеса,  НВМС, ЦМЕВ «Камертон»)

КОНКУРС ПРОВОДИТЬСЯ  В ДВА ТУРИ!

Участь у конкурсі онлайн, дистанційно.

1. Головна мета:

Засновником Міжнародного багатожанрового учнівського та студентського конкурсу мистецтв «Чорноморські вітрила»  є Національна всеукраїнська музична спілка.

Конкурс проводиться з метою збагачення та розвитку традицій вокального, інструментального та образотворчого мистецтва, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризація європейської та світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників у творчості дітей, юнацтва та молоді; виявлення і підтримка обдарованих виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності, виховання естетичного смаку, задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів та художників, захист та підтримка миру в Україні на світовому рівні!

2. З а с а д и   у ч а с т і:

2.1. Конкурс (2 тур) відбудеться 23-25 вересня 2022року. У конкурсі можуть брати участь як окремі професійні  виконавці, так і учні та студенти мистецьких закладів, які пройшли перший відбірковий тур: вокалісти, інструменталісти, вокальні, вокально-інструментальні, інструментальні ансамблі музичних театрів, театрально-концертних організацій, студій, творчих об’єднань,  юні композитори-виконавці, юні художники, дизайнери. Учасники, які успішно пройшли конкурсні випробування у 1 турі та відібрані членами журі, отримують запрошення у 2 тур від організаційного комітету, або списки конкурсантів 2-туру!

2.2. Для участі у конкурсі необхідно надіслати до 14 вересня 2022 року (включно)  анкету-заявку (бланк додається до Положення) Національна Всеукраїнська музична спілка, конкурс «Чорноморські вітрила» на e-mail: kamerton2016@ukr.net

Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо. До анкети-заявки додається копія документу про народження.

2.3. Згода на участь у конкурсі підтверджується поданою анкетою-заявкою.

2.4. Конкурс проводиться за такими  н о м і н а ц і я м и:

«Академічний вокал»                                  «Естрадний вокал»   «Інструментальний жанр»

1. Сольний спів                  1. Сольний спів              1. Фортепіано (солісти, дуети, тріо, квартети); 1-а. Концертмейстер. 1-в Камерні нсамблі
 2. Вокальні дуети             2. Вокальні дуети              2. Струнно-смичкові інструменти          (солісти, дуети, тріо,  ансамблі);
 3. Вокальні ансамблі              3. Вокальні ансамблі   4. Народні інструменти  (солісти, ансамблі, оркестри);  
 4. Фольклорні ансамблі                                                      4. Вокально-інструментальні ансамблі5. Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри).         
 5.Хори. 6. Народний вокал      5. Естрадно-джазові колективи6. Змішані колективи

 «Джаз-вокал»                     «Джаз-інструментал»              «Композитори-виконавці»

1. Сольний спів1. Соло1. Фортепіанна музика
2. Вокальні ансамблі2. Інструментальні ансамблі2. Музика для струнно-смичкових інструментів  
3. Камерні ансамблі 3. Музика для духових інструментів
  4. Музика для народних інструментів
  5. Вокальна музика
  6. Джазова музика (вокальна, інструментальна) 

Музично-теоретична композиція: лектор-музикознавець: презентація творчого проекту,, фрагмент із життя композиторів, оригінальне розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація.

В  рамках  Міжнародного конкурсу відбудеться конкурс для учнів художніх та театральних відділень мистецьких закладів та  спеціалізованих навчальних закладів за такими номінаціями:

1. Мистецтво слова ( для театральних відділень).

2. Живопис, малюнок,  декоративно-прикладне мистецтво (для  художніх  відділень спец. закладів)

НОМІНАЦІЯ «МУЗИЧНИЙ ЕРУДИТ»- музично-теоретична композиція  (для учнів мистецьких шкіл,  студентів середніх та вищіх спеціалізованих закладів).

3. Номінація на краще виконання одного твору сучасного українського композитора: жанр інструментальний, вокальний, вокально-інструментальний.

Строк надання заявок конкурсантів  до 14 вересня 2022р. (включно)

на електронну адресау  kamerton2016@ukr.net

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями:

Дебют: 5-6 років; Молодша А – 7-8 років;   Молодша В – 9-10 років;

Середня – 11-12 років; Старша – 13-14 років;

Юнацька – 15-17 років;    Молодіжна – 18-35 років (включно);

Змішана – для ансамблів, оркестрів, великих колективів;

Професійна – для викладачів мистецьких закладів. Поважна – від 56 років і далі.

2.5. Порядок виступів у конкурсі по кожній номінації встановлюється списком, відповідно дат надходження заявок (список порядку виступів затверджується засновником конкурсу).

2.6. Кількість учасників  конкурсу обмежується  до 30 осіб у кожній номінації (віковій категорії).

2.7. Всі конкурсні прослуховування проводяться дистанційно, або онлайн.

3. П р о г р а м а   к о н к у р с у:

3.1. Конкурсанти виконують програму загальним хронометражем 2-12 хвилин – для солістів, дуетів; 10-15 хвилин –   для ансамблів, хорових колективів, оркестрів.

3.2. Конкурсна програма  повинна включати два твори, відповідно жанру номінації, або один твір, якщо конкурсант бере участь у номінації «Найкраще виконання твору сучасного українського композитора»

I. Твір (вокальний, інструментальний) української або світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо);

II. Твір (вокальний, інструментальний) сучасних українських або зарубіжних композиторів ХХ-ХXІ століть, новітні оригінальні обробки та композиції. Бонусні (додаткові) бали можна отримати за твір з тематикою на захист миру, з любов’ю до України, про захисників України, твори з національним колоритом.

3.3. Конкурсна програма номінації «Композитор-виконавець» повинна включати два різножанрових твори.

Загальний хронометраж програми до 10 хвилин. Композитор-виконавець подає на розгляд журі свої клавіри творів (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо подається віршований текст. Нотні матеріали конкурсних творів надсилаються на адресу конкурсу разом із заявкою учасника. Твори програми виконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта.

3.4. Порядок виконання конкурсного твору повинен відповідати його порядковому номеру, вказаному в анкеті-заявці. Заміна конкурсного твору під час проведення конкурсу не дозволяється.

3.5. Усі учасники конкурсу представляють свою програму тільки у живому виконанні та у супроводі «живих інструментів». Використання мікрофонів, фонограм музичного супроводу (мінус) не дозволяється, виключення для конкурсантів в номінаціях «Естрадний вокал», «Джаз», «Музично- теоретична композиція (презентація теми).

3.6. Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому хронометраж виступу зберігається для кожної номінації.

3.7. У випадку порушення вимог даного Положення оцінки виступів конкурсантів будуть знижені.

3.8. Відповідно результатам конкурсних прослуховувань за рішенням журі участь у заключному гала-концерті конкурсу беруть Лауреати першого ступеня та Володар Гран-прі (якщо таке звання буде присуджено) з одним твором, який обирається з числа конкурсної програми переможця.

Графік роботи конкурсу:

1 тур, відбірковий: 17-21 вересня (онлайн, або дистанційно);

2 тур, конкурсний: 23-25 вересня (онлайн, або дистанційно).

4. Журі конкурсу:

4.1. Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців та видатних педагогів України, членів Всеукраїнської музичної спілки, також відомих художників, дизайнерів світового рівня.

4.2. Склад журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно даного Положення. 

5. Н а г о р о д ж е н н я

5.1.За підсумками прослуховування конкурсантів в кожній жанровій номінації (віковій категорії) визначаються кращі солісти і колективи, яким журі присуджує відповідно:

–   звання  “Лауреат І ступеня”  

–   звання  “Лауреат ІІ ступеня”  

–   звання  “Лауреат ІІІ ступеня” 

–   звання  “Дипломант” конкурсу.

Конкурсанти, які не пройшли у 2-тур, нагороджуються дипломом учасника конкурсу.

5.2. Журі визначає найкращого учасника (незалежно від номінації), якому присуджується звання “Володар Гран-Прі” із врученням диплому.

5.3. Колективи і солісти, які не стали лауреатами, нагороджуються дипломами учасника конкурсу.  

5.4. У залежності від досягнутих конкурсантами результатів, журі має право:

–   присудити не всі лауреатські ступені;

–   ділити лауреатство між учасниками;

–   присуджувати або не присуджувати звання “Володар Гран-Прі” конкурсу.

 6. Фінансові умови:   

 Учасники конкурсу сплачують благодійний реєстраційний внесок, розмір якого складає:

–   Солісти, композитори-виконавці –  150,00 грн.;                      

–   Дуети, ансамблі (2уч.) – 100,00 грн. з однієї особи;

–   Ансамблі (3-6 учасників) – 60,00 грн. з однієї особи

–   Ансамблі, колективи(7-12 уч.) – 50,00 грн. з однієї особи;  

–   Хори, оркестри – 20,00  грн. з однієї особи

–   Музично-теоретична композиція – 130,00 грн. з однієї особи;

–   Художники – 50,00 грн. з однієї особи;

–   Мистецтво слова (театральні відділення) – 100,00 грн з однієї особи.

Телефони для довідок: організаційні питаня, з приводу отримання електронних заявок, оплати:  моб. 067-565-28-79, 050-785-71-18 Галина Семенівна.

З професійних питань:
066-163-01-59, 067-152-65-67 Лариса Іванівна,
066-155-33-26, 096-299-35-41 Олена Іванівна,
093-577-86-17 Михайло Юрійович,
050-966-67-19 Ганна Геннадіївна,
097-005-82-08 Віктор Миколайович (технічні питання).

Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують100% передплати за участь дистанційно.

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  АТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  

р/р UA333052990000026006050293712, МФО 305299. Призначення платежу: Благодійний внесок за участь (прізвище учасника) обов’язково. 

Або АТ КБ  “Приватбанк”. Код 2267700746  р/р UA433052990000026006050541367

ФОП Плохотнюк Галина Семенівна  Призначення платежу: Благодійний внесок за участь (прізвище учасника) обов’язково. 

Частина  від благодійних внесків буде перераховано Збройним силам України.

Для відправки анкет – електронна пошта: kamerton2016@ukr.net
1. До анкети-заявки додається копія документу про народження

2. Копія квитанції благодійного внеску.

3. Хорам і оркестрам документ на кожного учасника не потрібно. 

Інформація надається із урахуванням вимог Закону України  «Про захист персональних даних».

В рамках конкурсу можливе проведення семінару з підвищення кваліфікації  для викладачів мистецьких закладів. Бажаючі взяти участь у семінарі повідомляють орг. комітет конкурсу до 21 вересня 2022р.

Вартість участі у семінарі – 195 грн

АНКЕТА-ЗАЯВКА (В ФОРМАТІ WORD)

УЧАСНИКА VIII Міжнародного двотурового учнівського та студентського конкурсу музичного мистецтва  „Чорноморські вітрила”

23.09.– 25.09.2022р., м. Одеса  

1. Номінація (назва за Положенням, інструмент ) 
2. Назва колективу або Прізвище та ім’я соліста 
3. Дата, місяць, рік народження соліста, або кількість учасників колективу 
4. Вікова категорія 
5. Місто (село), область 
6. Повна назва навчального закладу, який представляє конкурсант  
7. КОНКУРСНА ПРОГРАМА (композитор, назва творів, жанр, автор віршованого тексту, хронометраж) посилання на Ютуб для дистанційного прослуховування1.  
2.  
8. П.І.Б викладача зі спеціальності по класу 
9. П.І.Б викладача по класу композиції 
10. П.І.Б концертмейстера 
11. П.І.Б ілюстратора 
12. Контактна особа, адреса контактні тел.,  
13. Адреса електронної пошти (e-mail) П.І.Б. отримувача та номер телефону 

До анкети-заявки додається копія документу про народження конкурсантів

Даю згоду на розповсюдження і оприлюднення конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу.

Оргкомітет конкурсу має право публікувати  конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу; з обробкою персональних даних.

З умовами Конкурсу ознайомлені і зобов’язуємось їх виконувати.

Дата  «___»__________2022 р.        

Надання заявок до 14 вересня 2022 року (включно)

(АНКЕТУ-ЗАЯВКУ ВІДПРАВЛЯТИ В ФОРМАТІ WORD – НЕ ЗАШИФРОВУВАТИ)

kamerton2016@ukr.net

Заявка на участь у семінарі-практикумі VIІI Міжнародному конкурсі „Чорноморські вітрила” 23.09.– 25.09.2022р., НВМС

ПБІ повністю, звання 
В якості доповідача (звання): Вказати тему (з практичним показом, або ні). Можна використовувати відео – матеріал (практичний показ роботи). Вказати тривалість виступу. Тема повинна відповідати загальній темі семінару. 
Повна назва учбового закладу, який представляє учасник семінару 
Контактна особа, адреса   контактні тел.,   
Адреса електронної пошти, П.І.Б. отримувача  
Документ про внесок (195.00 грн) 

Надання заявок до 21 вересня 2022 року (включно) на  kamerton2016@ukr.net        

Заявка на участь у семінарі-практикумі VIІI Міжнародному конкурсі „Чорноморські вітрила” 23.09.– 25.09.2022р., НВМС

ПБІ повністю, звання 
В якості слухача (звання) 
Повна назва закладу, місто 
Контактна особа, адреса   контактні тел. 
Адреса, номер  е-mail П.І.Б. отримувача сертифіката 
Документ про внесок (195.00 грн) 

Надання заявок до 21 вересня 2022 року (включно) на е-mail: kamerton2016@ukr.net