ПОЛОЖЕННЯ Про XІ Всеукраїнський учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «КИЇВСЬКИЙ КОЛОРИТ»(28-30 жовтня 2022 року м. Київ)

Конкурс проводиться в 2 тури!

Перший тур (відбірковий): 22-25 жовтня 2022р.; другий конкурсний

1. Головна мета:

Засновником Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Київський колорит” є Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України.

Конкурс проводиться з метою підтримки творчих талантів в умовах карантину, збагачення та розвитку традицій вокального та  інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризація української,європейської і світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників  у творчості дітей, юнацтва та молоді;  виявлення і підтримка обдарованих виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності, виховання естетичного смаку, задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів; обмін досвідом з питань педагогіки та виконавської майстерності; репрезентація міста Києва, як культурного центру європейського простору.

2.Місце проведення: м. Київ (НВМС)

Робота членів журі дистанційно, в онлайн-режимі.

Журі конкурсу:

Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює Журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і видатних педагогів України, членів Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки композиторів України, а також видатних діячів інших країн. Склад Журі затверджується організатором конкурсу і працює відповідно даного Положення.Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

З а с а д и  у ч а с т і :

 1.  У конкурсі можуть брати участь професійні окремі виконавці, які пройшли перший відбірковий тур на Всеукраїнському рівні: вокалісти, інструменталісти, вокальні, вокально-інструментальні, інструментальні ансамблімузичних театрів, театрально-концертних організацій, студій, творчих об,єднань, учні та студенти музичних навчальних закладів, музиканти-професіонали. Учасники, які успішно пройшли конкурсні випробування у 1 турі та відібрані членами журі, отримують запрошення у 2 тур від організаційного комітету,  або списки конкурсантів 2-туру!

1. Для участі у конкурсі необхідно надіслати до 19.10. 2022 року анкету-заявку (бланк додається до Положення)  на е-mail:  kuivkolorut@ukr.net   Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо. 

2. До анкети-заявки додається копія документу про народження . 

3. Хорам і оркестрам документ на кожного учасника не потрібно. 

4. Для лауреатів конкурсу обов’язкова безкоштовна участь у заключному дистанційному концерті переможців конкурсу. Оргкомітет конкурсу має право на розповсюдження і оприлюднення  конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу. Також оргкомітет конкурсу має право публікувати фото учасників конкурсу, конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу.

ПРОГРАМНІ ВИМОГИ:

Конкурсна програма  має включати два твори ( всі вікові категорії окрім номінації «концерт»).  

Конкурсанту надається право брати участь у декількох номінаціях, при цьому, обов’язково, надсилаються відео з кожної номінації окремо (із заявкою).

Конкурс проходить за такими номінаціями:

1.1. Вокал

– Академічний спів (солісти, вокальні дуети, вокальні ансамблі, хори);

– Народний спів (солісти, фольклорні ансамблі, хори);

– Естрадний спів (солісти, вокальні ансамблі);

– Джаз-вокал (солісти, вокальні ансамблі).

Конкурсанти надсилають відео-виступи обов’язково на електронну адресу конкурсу: kuivkolorut@ukr.net посилання на YouTube відео-виступів.

«Вокал»: 1. Твір світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо). 

2. Твір українських композиторів 20-21 століть, новітні оригінальні обробки та композиції. Для естрадного співу: один твір обов’язково українською мовою. Дозволяється використовувати фонограму-мінус як в академічному співі, так і в естрадному ( в умовах онлайн-режиму).  Тривалість виступу – до 7 хвилин.

1.2. Інструментальний жанр:

Фортепіано (солісти, дуети, ансамблі); фортепіанний концерт (на право участі у номінації

«соліст з оркестром»);

– Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);

– Народні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Джаз-інструментал (соло, інструментальні ансамблі);

Змішані колективи;   – Камерні ансамблі;  Концертмейстер.

Конкурсанти надсилають відео-виступи, обов’язково, на електронну адресу онкурсу: kuivkolorut@ukr.net  посилання на YouTube відео-виступів.

«Інструментальний жанр»:два твори (у молодшій категорії різнохарактерні), бажано мати в програмі твір українського сучасного композитора.

В інших вікових категоріях два твори, де конкурсант впевнено має можливість продемонструвати свій талант. Допустимо: 1.Твір світової класики, або періоду романтизму. 2. Твір українських композиторів: класика, або сучасного українського автора. Твори повинні бути різнохарактерними! Тривалість виступу до 8 хвилин.

1.3. Композитор-виконавець

– Фортепіанна музика;

– Музика для  струнно-смичкових інструментів;

– Музика для духових інструментів;

– Музика для народних інструментів;

– Вокальна музика;

– Джазова музика (вокальна, інструментальна).

Надсилаються відео-виступи + ноти авторських творів(один екземпляр) обов’язково

за електронною адресою конкурсу:  kuivkolorut@ukr.net   посилання на YouTube відео-виступів.

«Композитор-виконавець»: конкурсна програма має включати два різножанрових твори. Загальний хронометраж програми – до 7 хвилин. Композитор-виконавець надсилає на розгляд Журі свої клавіри творів (один екземпляр) , (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо надається віршований текст. Нотні матеріали конкурсних творів надсилаються на розгляд членам Журі разом з конкурсними заявками. Твори програми виконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта.

1.4.  «Музично-теоретична композиція»: лектор-музикознавець

Запрошуються учні 3-8 класів ДМШ, ДШМ, студенти, викладачі 

Презентація творчого життя, окремого твору або циклу творів композитора, допустимо відомого музичного діяча, художника, інших відомих представників мистецтва. Фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриття теми музичного матеріалу, образу, жанру. Творчий власний проект. Можлива ілюстрація тематичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Допускається залучення ілюстраторів з метою більш яскравого розкриття теми, авторського проекту. Читання літературного тексту під час виступу неприпустимо! Конкурсант має бути в кадрі весь час, окрім моментів, коли демонструється ілюстративний матеріал. (Тривалість виступу до 5 хв.)

Посилання на відео-виступ в YouTube: надсилати на електронну адресу конкурсу: kuivkolorut@ukr.net

Конкурсні вікові категорії: Дебют: 5-6 років;  Молодша А: 7- 8 років; Молодша В: 9-10 років; Середня: 11-13 років;  Старша: 14-15 років;   Юнацька : 16-17 років;      Молодіжна: 18-35 років;  Професійна (для викладачів музичних закладів).

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ТА НАГОРОДЖЕННЯ:

Переможці конкурсу будуть відображені на сайті конкурсів НВМС.

За підсумками конкурсних виступів журі конкурсу визначає переможців у кожній номінації, які нагороджуються:

– званням «Володар Гран-Прі» із отриманням диплому  (незалежно від номінації);

– званням Лауреату І ступеня із отриманням диплому;

– званням Лауреату II, ІІІ ступеня із отриманням диплому;

– званням Дипломанта конкурсу  із врученням диплому;

– званням Учасника конкурсу  із врученням диплому.

У залежності від результатів виступу конкурсантів, Журі має право:

– присудити не всі лауреатські звання;  – ділити лауреатство між учасниками;

– присуджувати або не присуджувати звання «Володар Гран-Прі» конкурсу (у разі, коли немає претендента на звання «Володар Гран-Прі»).

Дипломи та сертифікати викладачам надсилаються на електронну пошту вказану в заявці.

ОКРЕМО МОЖНА ЗАМОВИТИ СУВЕНІРНУ ПРОДУКЦІЮ з національною символікою конкурсу (тільки для переможців-конкурсантів, які отримують звання лауреатів, дипломантів конкурсу):

Медалька – 75 гривень;

Статуетка – 205 гривень.

Доставка сувенірної продукції здійснюється “Новою поштою”. З питань замовлення сувенірної продукції звертатися по телефонам:  067-565-28-79050-785-71-18, (Галина Семенівна).  

ФІНАНСОВІ УМОВИ:

Фінансування  здійснюється за рахунок організаторів конкурсу, а також добровільних внесків учасників, що встановлюються організатором конкурсу музичного мистецтва.  Діти сироти та діти військових, батьки яких загинули під час війни,  беруть участь у конкурсі безкоштовно! Діти з інвалідністю, діти з багатодітних родин отримують знижку – 50%. (знижка не розповсюджується на додаткову сувенірну продукцію).

Учасники конкурсу обов’язково мають внести оплату  за участь у конкурсі у розмірі 100% .

Соліст, композитор-виконавець, концертмейстер – 200 грн;   

Дует – 100 грн. – з однієї людини;

Від 3 до 12 осіб – 50 грн. (за одну людину),

Оркестр, хор – 25 грн. (за одну людину).

Музично-теоретична композиція (лектор-музикознавець) – 170 грн. 

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334 

р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.   Призначення платежу:   

Внесок за участь у (прізвище учасника) обов’язково. 

Або  картка Приватбанка 5169 3305 2086 2019 Плохотнюк Галина Семенівна ФОП 

Значну частину коштів  від благодійних внесків буде перераховано збройним силам України!

Для відправки анкет – електронна пошта:   kuivkolorut@ukr.net   

Інформація надається із урахуванням вимог Закону України  «Про захист персональних даних».

Консультанти з професійних питань: 

066-163-01-59067-152-65-67 (Лариса Іванівна); 

066-155-33-26 (Олена Іванівна-професійні питання);

050-966-67-19 (Ганна Геннадіївна- професійні та організаційні питання);

096-539-93-53 (Олена Валентинівна,Київ-професійні питання); 

093-577-86-17 (Михайло Юрійович-професійні питання);

097-005-82-08 (Віктор Миколайович-технічні питання з запису відео-виступу, мінусу та фонограм).

Телефони для довідок – організаційні питання, з приводу отримання заявок, оплати на право участі у конкурсі: 067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00  (Галина Семенівна)

АНКЕТУ-ЗАЯВКУ ВІДПРАВЛЯТИ В ФОРМАТІ WORD – НЕ ЗАШИФРОВУВАТИ