ПОЛОЖЕННЯ VІІ Всеукраїнського професійного двотурового учнівського та студентського конкурсу музичного мистецтва «Чарівний камертон» 10 – 12 лютого 2023 року м. Дніпро

Конкурс проводиться в 2 тури!!!

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Секретаріатом Національної всеукраїнської музичної спілки
Рішення № 59 від 04.07.2019 року

Засновником Конкурсу є Національна всеукраїнська музична спілка. Співорганізатором конкурсу виступає Дніпропетровська регіональна організація Національної спілки композиторів України. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Мета і завдання

Всеукраїнський професійний конкурс учнівського та студентського музичного мистецтва «Чарівний камертон» спрямований на підтримку викладачів мистецьких закладів, виявлення талановитої молоді, яка має нахил до написання музичних творів, підвищення виконавської майстерності в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної музики та музики для струнних інструментів. Головні завдання: створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навиків техніки композиторського письма, вивчення та аналіз зразків сучасних музичних творів, залучення та активізація діяльності музичних закладів, мистецьких шкіл , творчих організацій та об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків. Підвищення кваліфікації молодих фахівців та викладачів, обмін інноваційними досягненнями та професійним досвідом між викладачами; підтримка національного мистецтва в умовах війни; реалізація креативних форм навчання учнів та студентів.

Організаційні засади участі у конкурсі

Конкурс відбудеться 10-12 лютого 2023 року,  м. Дніпро. 

Конкурс проводиться в два тури! В першому турі беруть участь всі бажаючі. До другого туру запрошуються  конкурсанти, відібрані членами журі, які успішно пройшли перший, відбірковий тур, та отримали запрошення від організаційного комітету конкурсу, або опубліковані у списках другого туру.

У конкурсі беруть участь учні мистецьких шкіл, студенти музичних коледжів, училищ, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах, віком до 18 років (включно), студенти вищих навчальних закладів та викладачі-професіонали. Конкурсна програма: два твори (світової музичної класики та сучасного українського автора, або українського композитора ХІХ-ХХ століть. Перший тур (відбірковий) 01.02 – 07.02 – прослуховування членами журі за відеозаписом конкурсної програми (запис надсилається разом із заявкою).  В першому турі беруть участь всі бажаючі, чиї програми відповідають конкурсним вимогам.

 Другий тур (фінальний) 10.02 – 12.02. 2023 р.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

– «Інструментальний жанр»-

1.Фортепіано (солісти, ансамблі): два твори, класичний та українських,сучасних авторів.

        1-А ф-ний концерт (один твір);             1-В  Концертмейстер. 

  2. «Струнно-смичкові інструменти»   Солісти, ансамблі.

  3. «Народні інструменти»  Солісти, ансамблі. Оркестр.

  4. «Духові та ударні інструменти»:         Солісти, ансамблі. Оркестр.  

  4-А. «Камерні ансамблі»: інструментальні, вокальні, змішані:

  5. «Академічний вокал»: класичний твір та сучасних, українських авторів: (2 твори)

         Солоспів. Вокальні дуети. Вокальні ансамблі. Хор. 

  6. «Естрадний вокал»: 2 різнохарактерних твори:  солісти, дуети тріо, ансамблі.

  7.  «Народний вокал». Солоспів. Ансамблі. 

  7-A Фольклорні колективи: вокальний, інструментальний, вокально-інструментальний;

       Обрядовий (календарно-обрядовий та родинно-обрядовий). Необрядовий (епічні, ліро-епічні та  ліричні жанри). Дитячий фольклор (колискові, забавлянки, заклички, прозивалки).

  8. «Композитор-виконавець»: два твори за бажанням автора, номінації:

   1. Звернення до народних джерел (обробка народної пісні, варіації, жанрові варіації);

 2. Я люблю тебе, Україно! – сучасні твори: інструментальні, або вокальні на тексти         сучасних поетів, відповідно темі; можна надати 1 твір, якщо він у жанрі: диптих, триптих, сюїта, хор, оркестровий твір та інші, складні за формою. 

    3. Вільна композиція (інструментальна або вокальна музика).

Увага дo композиторів! Композитори надсилають ноти на адресу конкурсу: kamerton2016@ukr.net  До вокального твору окремо надається віршований текст.

  • «Музично-теоретична композиція»:юний музикознавець.

1.Презентація теми: цікавий музичний сюжет, фрагмент із життя композиторів, оригінальне розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Бажана ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація, відео-сюжети, новітні знахідки. Тривалість виступу 5 хвилин.

2.Презентація сучасної патріотичної теми в підтримку українському  мистецтву!

Тривалість виступу 5 хвилин.

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями:

Вікові  категоріїДебют: 5-6 років. Молодша А: 7- 8 років;  Молодша В: 9-10 років;

Середня: 11-13 років; Старша: 14-15 років;   Юнацька: 16-17 років; Молодіжна: 18-25 років;

Професійна (для викладачів музичних закладів).

В рамках VІІ Всеукраїнського конкурсу «Чарівний камертон» відбудеться семінар з підвищення кваліфікації для викладачів мистецьких закладів на тему: «Музична освіта в сучасних умовах. Ідеї та можливості для реалізації цікавих форм навчання у роботі з учнями та студентами в умовах військового часу». Обсяг 24 години.

Кандидати на участь у конкурсі подають:

1). Заявку-картку учасника (бланк додається до Положення) 

Для відправки анкет – електронна пошта kamerton2016@ukr.net  

Текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc., розмір шрифту заповнення даних – 14);

2).  Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт).

3). Копію квитанції про оплату за участь у конкурсі.

Заявки приймаються до 30 січня 2023 року!

067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00 (Галина Семенівна – організаційні питання, отримання заявок, отримання платежу);

066-163-01-59067-152-65-67 (Лариса Іванівна – професійні, організаційні питання);                                                                                                          

093-116-56-47, 096-299-35-41 (Олена Іванівна- професійні питання); 

093-577-86-17 (Михайло Юрійович – професійні питання); 

050-966-67-19 (Ганна Геннадіївна – професійні питання, організаційні питання);

097-005-82-08 (Віктор Миколайович – технічні питання з приводу відео-виступу, мінусу та фонограм, перевірка відео-виступів, консультації, допомога).

Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

 Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі: (участь у 1-турі)

Порядок прослуховування конкурсних програм по кожній номінації встановлюється за датами надходження заявок. Діти-сироти, діти військових, батьки яких загинули під час війни,  беруть участь у конкурсі безкоштовно! Діти з інвалідністю, діти з багатодітних родин отримують знижку – 50%. (знижка не розповсюджується на додаткову сувенірну продукцію),  якщо заявка надається в перші дні прийому та є відповідальні, підтверджуючі документи з цього приводу. Надавайте заявки своєчасно!

Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня, або дипломантів. Всім конкурсантам, які не пройшли до ІІ туру конкурсу, вручається диплом учасника конкурсу. (Всі учасники отримують електронні дипломи!  Викладачі та концертмейстери, керівники колективів отримують дипломи, сертифікати в електронному вигляді).

Журі конкурсу

         Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі висококваліфікованих провідних діячів культури та мистецтв, композиторів, музикознавців, високопрофесійних викладачів, музично-громадських діячів України.

     Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно до даного Положення.

Фінансові умови

Соліст, композитор-виконавець, концертмейстер – 200 грн;   

Дует – 100 грн. – з однієї людини;

Від 3 до 12 осіб – 50 грн. (за одну людину),

Оркестр, хор – 25 грн. (за одну людину).

Музично-теоретична композиція (лектор-музикознавець) – 170 грн. 

Участь в семінарі з підвищення кваліфікації – 270 грн.

Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 100% передоплату за участь. Оплата проводиться не пізніше 30 січня 2023 року.  

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334 

р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299,. Призначення платежу: Благодійний внесок за участь у фестивалі (прізвище учасника) обов’язково!

Або картка Приватбанка 5169 3305 2086 2019  Плохотнюк Галина Семенівна  ФОП

Увага! ОКРЕМО МОЖНА ЗАМОВИТИ СУВЕНІРНУ ПРОДУКЦІЮ з національною символікою конкурсу (тільки для переможців-конкурсантів, які отримують звання лауреатів, дипломантів конкурсу):  Медалька – 80 гривень;  Статуетка – 220 гривень. Доставка сувенірної продукції здійснюється “Новою поштою”. З приводу питань замовлення сувенірної продукції звертайтесь за телефонами: 067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00 (Галина Семенівна Плохотнюк).