П О Л О Ж Е Н Н Я Про XІ Міжнародний двотуровий учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «КИЇВСЬКИЙ КОЛОРИТ» 29.03. – 31.03.2023 року м. Київ

Конкурс проводиться в 2 тури! Дистанційно!

1. Головна мета:

  Засновником Міжнародного конкурсу мистецтв «Київський колорит” є Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України. Конкурс проводиться з метою підтримки творчих талантів, збагачення та розвитку традицій вокального та  інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами.

Конкурс не є комерційним заходом та не має на меті отримання прибутку. В умовах всезагальної боротьби за мир в Україні 50% благодійних внесків учасників будуть передані на допомогу ЗСУ (спрямовані на потреби захисників України). Організація і проведення конкурсу відбувається зараз за рахунок благодійних внесків.

 2. І тур (відбірковий): прослуховування конкурсантів членами журі: 20.03 – 23.03.2023 року за надісланими заявками з відеозаписами конкурсних програм, обов’язково, за посиланням на You tube. В першому турі беруть участь всі бажаючі, чиї програми відповідають конкурсним вимогам.

Відеозапис надсилати на адресу організаційного комітету конкурсу: kuivkolorut@ukr.net  до 17.03.2023 року (включно).

 Результати І відбіркового туру оприлюднюються 26.03.2023 р. на сайті Конкурсу,

сайті конкурсів НВМС, у мережі Facebook та є офіційним запрошенням для участі у 2-турі!

ІІ тур(фінальний): прослуховування конкурсних програм: 29.03.- 31.03.2023 р.  членами журі онкурсу.

Результати конкурсу будуть розміщені на сайті НВМС, в мережах Facebook,  на сайті «Київський Колорит»  07 квітня 2023 року.

 Журі конкурсу:

Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює Журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і видатних педагогів України, членів Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки композиторів України, а також видатних діячів-музикантів інших країн.

Склад Журі затверджується організатором конкурсу і працює відповідно даного Положення.

Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає!

ЗАСАДИ УЧАСТІ :

  1. Конкурсна програма: два твори, різнохарактерні (світової музичної класики, сучасного автора, бажано українського, або сучасного композитора своєї країни). 

 Конкурс проводиться в два тури!

  • Допустимо: один патріотичний твір, в підтримку України у скрутний час, другий твір за вибором конкурсанта. Для участі у конкурсі необхідно надіслати до 17.03.2023 року (включно)  анкету-заявку (бланк додається до Положення)  на е-mail:  kuivkolorut@ukr.net    Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо

(АНКЕТУ-ЗАЯВКУ ВІДПРАВЛЯТИ В ФОРМАТІ WORD – НЕ ЗАШИФРОВУВАТИ)

 1). Заявку-картку учасника  (бланк додається до Положення) 

Текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc., розмір шрифту заповнення даних – 14);

2).  Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт, для колективів  непотрібно).

3). Копію квитанції про благодійний внесок  за участь у конкурсі.

 Оргкомітет конкурсу має право на розповсюдження і оприлюднення  конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу. Також оргкомітет конкурсу має право публікувати фото учасників конкурсу, конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

 1.1 Вокал :

– Академічний спів (солісти, вокальні дуети, вокальні ансамблі, хори);

Народний спів (солісти, фольклорні ансамблі, хори);

Естрадний спів (солісти, вокальні ансамблі);   – Джаз-вокал (солісти, вокальні ансамблі).

Надсилаються відео-виступи за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів.

 Вокал: 1. Два різнохарактерні твори, один, обов’язково, українською мовою.

              2. Можна виконувати один твір патріотичного характеру, створений в умовах війни в Україні 2022-2023р., другий твір за вибором конкурсанта.  Тривалість виступу – до 7 хвилин.

1.2. Інструментальний жанр:

 – Фортепіано (солісти, дуети, ансамблі); фортепіанний концерт (на право участі у номінації «соліст з оркестром»), фінальна номінація «соліст з оркестром» відбудеться після Перемоги  під керівництвом диригента «Київської Камерати» (м. Київ).

– Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);

– Народні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Джаз-інструментал (соло, інструментальні ансамблі);

Змішані колективи;   – Камерні ансамблі;  – Концертмейстер.

Надсилаються відео-виступи за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів.

Інструментальний жанр: два різнохарактерні твори, другий твір – сучасного українського композитора, або автора своєї країни. Допустимо виконувати один твір, патріотичного характеру, створений в умовах війни в Україні 2022-23рр, другий твір за вибором конкурсанта.

 Тривалість виступу до 8-10 хвилин.  

1.3. Композитор-виконавець:

Музика для фортепіано;    – Музика для  струнно-смичкових інструментів;

– Музика для духових інструментів;   – Музика для народних інструментів;

– Вокальна музика;   – Джазова музика (вокальна, інструментальна).

Надсилаються відео-виступи + ноти авторських творів (один єкземпляр) обов’язково за електронною адресою конкурсу: посилання на You Tube відео-виступів. Композитор-виконавець: конкурсна програма має включати два різножанрових твори. Загальний хронометраж програми – до 7 хвилин. Композитор-виконавець надсилає на розгляд Журі свої клавіри творів (один екземпляр) , (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо надається віршований текст. Нотні матеріали конкурсних творів надсилаються на розгляд членам Журі разом з конкурсними заявками. Твори конкурсної програми виконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта. Надсилаються відео-виступи за електронною адресою конкурсу: kuivkolorut@ukr.net посилання на You Tube відео-виступів. Допустимо надіслати один твір патріотичного характеру, створений в період війни в Україні 2022-23років, другий за вибором конкурсанта

  1.4. Музично-теоретична композиціяюний музикознавець:

Презентація творчого життя, окремого твору або циклу творів композитора, допустимо відомого музичного діяча, художника, інших відомих представників мистецтва. Фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриття теми музичного матеріалу, образу, жанру. Перевага віддається патріотичній тематиці в підтримку миру в Україні! Можлива ілюстрація тематичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Якісна презентація теми! Допускається залучення ілюстраторів з метою більш яскравого розкриття теми, авторського проекту. Читання літературного тексту під час виступу неприпустимо! Конкурсант має бути в кадрі весь час, окрім моментів, коли демонструється ілюстративний матеріал. Номінація проводиться з якісним відео-записом виступу конкурсанта за посиланням на You-tube. Тривалість виступу (5 хвилин).

Презентація надсилається на електронну адресу конкурсу: відео-виступ конкурсанта, посилання на You Tube відео-виступів: kuivkolorut@ukr.net

Конкурсні вікові  категорії: Дебют: 5-6 років;  Молодша А : 7- 8 років;   

Молодша В: 9-10 років;   Середня: 11-13 років;  Старша – 14-15 років; 

 Юнацька – 16 – 17 років;   Молодіжна – 18-35 років;  Професійна (для викладачів мистецьких закладів).

ПРОГРАМНІ ВИМОГИ:

 Конкурсанту надається право брати участь у декількох номінаціях, при цьому, обов’язково, надсилаються відео з кожної номінації окремо (із заявкою). 

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ТА НАГОРОДЖЕННЯ:

Переможці конкурсу будуть відображені на сайті конкурсів НВМС, у мережі Facebook.

За підсумками конкурсних виступів журі конкурсу визначає переможців у кожній номінації, які нагороджуються:

– званням «Володар Гран-Прі»(якщо є претенденти на таке звання )

– званням Лауреату І, II, III ступеня

– званням Дипломанта  конкурсу

– званням Учасника конкурсу 

Всім конкурсантам надсилаються електронні дипломи, згідно з електронною адресою, вказаною в заявці конкурсанта! Викладачі та концертмейстери, керівники колективів отримують сертифікати в електронному вигляді.

ФІНАНСОВІ УМОВИ:

Соліст, композитор-виконавець, концертмейстер – 200 грн;   

Дует – 100 грн. – з однієї людини;

Від 3 до 12 осіб – 50 грн. (за одну людину),

Оркестр, хор – 25 грн. (за одну людину).

Музично-теоретична композиція (лектор-музикознавець) – 170 грн. 

Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 100% передоплату за участь. Оплата проводиться не пізніше 17 березня 2023 року.

 Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  

р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.   Призначення платежу:  Внесок за участь (прізвище учасника) обов’язково. 

Або картка Приватбанка  5169 3305 2086 2019 ФОП Плохотнюк Галина Семенівна 

 Увага! ОКРЕМО МОЖНА ЗАМОВИТИ СУВЕНІРНУ ПРОДУКЦІЮ з національною символікою конкурсу (для переможців-конкурсантів, які отримують звання лауреатів, дипломантів конкурсу):  Медалька – 80 гривень;  Статуетка – 220 гривень. Доставка сувенірної продукції здійснюється “Новою поштою”. З приводу питань замовлення сувенірної продукції звертайтесь за телефонами:

067-565-28-79,   050-785-71-18,   093-757-63-00  (Галина Семенівна Плохотнюк)

Діти-сироти, діти військових, батьки яких загинули під час війни,  беруть участь у конкурсі безкоштовно! Діти з інвалідністю, діти з багатодітних родин отримують знижку – 50%. (знижка не розповсюджується на додаткову сувенірну продукцію),  якщо заявка надається в перші дні прийому та є відповідальні, підтверджуючі документи з цього приводу. Надавайте заявки своєчасно!

Інформація надається із урахуванням вимог Закону України  «Про захист персональних даних».

+38 067-565-28-79, +38 050-785-71-18, +38 093-757-63-00 – Галина Семенівна – організаційні питання, з приводу отримання заявок на право участі у конкурсі, платежі

Консультанти з професійних питань

+38 066-163-01-59067-152-65-67 – Лариса Іванівна – професійні та організаційні питання;  

+38 066-155-33-26 – Олена Іванівна – професійні питання;

+38 050-966-67-19 – Ганна Геннадіївна- професійні та організаційні питання;  

+38 093-577-86-17 – Михайло Юрійович – професійні питання;

+38 097-005-82-08 – Віктор Миколайович-технічні питання з приводу запису відео-виступів, мінусу та фонограм.

До Положення додається Анкета-заявка у форматі WORD: на окремому бланку!