Положення ІІІ Міжнародного двотурового  фестивалю-конкурсу музикантів-виконавців «МУЗИЧНИЙ ДИВОЦВІТ»

Фестиваль-конкурс проводиться

на підтримку Збройних Сил України та Волонтерського центру

Криворізького державного педагогічного університету

Організатори Фестивалю-конкурсу: Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.

Метою Фестивалю-конкурсу єзбереження та розвиток кращих традицій вітчизняного і світового музично-виконавського мистецтва на засадах патріотичного й морально-естетичного виховання підростаючого покоління в умовах незламної боротьби українського народу з російською агресією; зростання ролі й значення музичного мистецтва у духовному житті сучасного суспільства; виявлення та підтримка талановитої молоді; підвищення виконавської майстерності солістів і творчих колективів.

Фестиваль-конкурс є двотуровим. Перший (відбірковий) проводиться у закладах, які представляють учасники.

Дата і місце проведення другого туру: 30-31 травня2023 р., Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв (участь дистанційна).

Номінація «Інструментальний жанр»

 • сольне виконавство (фортепіано, струнні, духові та народні інструменти);
 • інструментальні ансамблі дуети, тріо, квартети;
 • інструментальні ансамблі (від 5 до 15 учасників);
 • оркестри.

Програма виступу

1-2 твори на вибір учасника тривалістю до 8 хвилин.

Вітається виконання твору українського композитора. За краще виконання такого твору передбачена окрема відзнака Фестивалю-конкурсу.

Критерії оцінювання:

 • художність: виразність виконання (інтонування, фразування, темп, динаміка, агогіка тощо), жанрово-стильова грамотність, яскравість втілення музичного образу;
 • технічна майстерність: чистота інтонації, володіння штрихами, моторика, стабільність виконання;
 •  виконавська майстерність: сценічна культура, артистизм, репертуар (складність, оригінальність, відповідність віковим та індивідуальним особливостям учасника).

Категорії номінації «Інструментальний жанр»

І Категорія – 12-14 років

ІІ Категорія15-17 років

ІІІ Категорія – 18-21 рік

ІV Категорія 22- 25 років

V Категорія – 26 і старші

VІ Категорія мішаний віковий склад

Номінація «Вокальний жанр»

 • сольне виконавство (академічний, естрадний, джазовий та народний спів);
 • вокальні ансамблі – дуети, тріо, квартети (академічний, естрадний, джазовий  та народний спів).

Програма виступу

Академічний спів: 1-2 твори на вибір учасника у супроводі концертмейстера тривалістю до 8 хвилин. Один з творів може виконуватись а’саppеllа.

Естрадний, джазовий, народний спів: 1-2 твори на вибір учасника тривалістю до 8 хвилин. Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс.Один з творів може виконуватись а’саppеllа.

Вітається виконання твору українською мовою (українська народна пісня або її  обробка; твір українського композитора). За краще виконання такого твору передбачена окрема відзнака Фестивалю-конкурсу.

Критерії оцінювання: вокальні дані (тембр, сила, діапазон голосу); технічна майстерність і культура виконання; чистота інтонації; художність виконання та стильова грамотність, артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Категорії номінації «Вокальний жанр»

І Категорія – 12-14 років

ІІ Категорія15-17 років

ІІІ Категорія – 18-21 рік

ІV Категорія 22- 25 років

V Категорія – 26 і старші

VІ Категорія мішаний віковий склад

  Номінація «Хоровий диригент»

Програма виступу

1. Хоровий твір а саppеllа.

2. Хоровий твір з інструментальним супроводом або частина вокально-симфонічного твору, або уривок з опери.

Вітається виконання твору українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).

Критерії оцінювання: технічна майстерність, художність виконання та стильова грамотність, артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Категорії номінації «Хоровий диригент»

І Категорія – студенти І та ІІ курсів педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.

ІІ Категоріястуденти старших курсів педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.

ІІІ Категоріястуденти музичних коледжів та мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів, які мають попередню фахову підготовку з хорового диригування (випускники музичних та педагогічних коледжів, коледжів культури). 

Номінація «Вокально-хорові колективи»

 • вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників);
 • хорові колективи.

Програма виступу

Вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників): два різнохарактерні твори. Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс. Один з творів може виконуватись а’саppеllа.

Вітається виконання твору українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора). За краще виконання такого твору передбачена окрема відзнака Фестивалю-конкурсу.

Хорові колективи:два різнохарактерні твори, один з них – а’саppеllа.  Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс.

Вітається виконання твору українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора). За краще виконання такого твору передбачена окрема відзнака Фестивалю-конкурсу.

Критерії оцінювання: технічна майстерність і культура виконання, чистота інтонації, художність виконання та стильова грамотність, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Категорії номінації «Вокально-хорові колективи»

І Категорія – вокальні ансамблі та хори старших класів загальноосвітніх шкіл.

ІІ Категорія – вокальні ансамблі та хори старших класів позашкільних мистецьких навчальних закладів (музичні школи, школи мистецтв, центри дитячої та юнацької творчості).

ІІІ Категоріявокальні ансамблі та хори музичних, педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.

ІV  Категоріяаматорськівокальні ансамблі та хори.

Конкурсну програму оцінює професійне незалежне журі, у складі якого Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, провідні викладачі-виконавці закладів вищої мистецько-педагогічної освіти України, Польщі, Ізраїлю, Литви. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає. Кращі виступи конкурсантів у номінаціях отримують Гран-Прі Фестивалю-конкурсу. Журі залишає за собою право присуджувати не всі місця й не присуджувати Гран-Прі.

Інформація про результати та переможців Фестивалю-конкурсу буде розміщена на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету за посиланням https://kdpu.edu.ua/sotsialno-hromadska-diialnist/konkursy/muzychnyi-dyvotsvit.html.

Оргкомітет залишає за собою право поширювати відеозаписи виступів та розміщувати їх на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету в якості реклами Фестивалю-конкурсу.

Звертаємо особливу увагу на неприпустимість використання у програмі творів російських композиторів.

Не допускається повторення учасниками власних програм попередніх років.

Володарі Гран-прі попередніх Фестивалів-конкурсів «Музичний дивоцвіт» до участі у тій же віковій категорії не допускаються.

Конкурс не є комерційним заходом та не має на меті отримання прибутку. Організація і проведення конкурсу у минулі роки частково відбувалися за рахунок благодійних внесків, але в умовах незламної боротьби українського народу з російською агресією усі благодійні внески учасників будуть передані Волонтерському центру Криворізького державного педагогічного університету і спрямовані на потреби захисників України.

Благодійний внесок для участі у Фестивалі-конкурсі складає

 Учасники УкраїниУчасники інших країн
Солісти і колективи (сума благодійного внеску визначається учасником самостійно в залежності від його спроможності і бажання допомогти нашим захисникам) від 70 грн.від 10 євро

Сума благодійного внеску визначається учасником самостійно в залежності від його спроможності і бажання допомогти нашим захисникам.

Від сплати благодійного внеску звільняються учні та студенти пільгових категорій (за наявності наданих документів). Питання безкоштовної участі з інших причин вирішується індивідуально.

У квитанції про сплату благодійного внеску у графі щодо призначення платежу обов’язково вказати: «благодійний внесок для участі у Фестивалі-конкурсі, прізвище учасника (назва колективу), місто».

Для участі у Фестивалі-конкурсі необхідно надіслати до Оргкомітету заявку (Додаток) з посиланням на відеозапис виступу на YouTube до 20 травня 2023 року на електронну адресу muzychnyydyvotsvit@gmail.com

Дипломи учасникам, подяки керівникам і концертмейстерам будуть надіслані на електронну пошту, вказану в заявці.

Вимоги до відеозапису:

         Відеозапис завантажується учасником на YouTube особисто. У заявці в графі «Доступ до відеозапису» необхідно вказати посилання на відеозапис конкурсного виступу. Відеозапис конкурсного виступу може бути як сценічним, так і домашнім, але записи з логотипами або символікою інших конкурсів, фестивалів не дозволяються. Відеозапис має проводитись без виключення і зупинки відеокамери з початку і до кінця виконання твору, тобто твір виконується без зупинки та монтажу. Під час виконання програми на відео повинно бути видно руки, інструмент(и) та обличчя виконавця(-ів).

Для участі у Фестивалі-конкурсі необхідно:

1. Скопіювати та заповнити заявку.

2. На електронну адресу Фестивалю-конкурсу muzychnyydyvotsvit@gmail.com

окремим листом для кожного учасника відправити заявку з посиланням на відеозапис виступу на YouTube до 20 травня 2023 року.

3. Сплатити благодійний внесок (реквізити щодо сплати будуть надіслані на вказану Вами електронну адресу після отримання і підтвердження заявки), копію квитанції про оплату відправити на електронну адресу Фестивалю-конкурсу muzychnyydyvotsvit@gmail.com

Адреса Оргкомітету:

Криворізький державний педагогічний університет,

музично-хореографічне відділення факультету мистецтв

muzychnyydyvotsvit@gmail.com

Контакти:   muzychnyydyvotsvit@gmail.com

Любар Руслана Олександрівна 097 841 41 83          

Корольков Євген Сергійович – 096 240 18 05