ПОЛОЖЕННЯ про ХX  Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “ЖИВА МУЗИКА” 26-28 травня 2023 року

Конкурс проводиться один раз на рік

Місце проведення: Україна м.Київ

Засновник конкурсу:
Національна всеукраїнська музична спілка

Організатори конкурсу:
Міністерство культури та інформаційної політики України
Національна всеукраїнська музична спілка
Співорганізатором Конкурсу виступає Національна Спілка композиторів України.

Засновник конкурсу своїм розпорядженням затверджує Положення конкурсу, організаційний комітет, дирекцію, склад журі, дату та місце проведення конкурсу.

Керівні органи конкурсу, затверджені наказом НВМС:
– організаційний комітет;
– дирекція конкурсу;
– журі конкурсу.

Мета і завдання
Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “Жива музика” спрямований на виявлення талановитої молоді, яка має нахил до написання музичних творів в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної, джазової музики та музики для струнних інструментів. Головні завдання: створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навиків техніки композиторського письма, вивчення та аналіз зразків сучасних музичних творів, залучення та активізація діяльності мистецьких закладів, творчих організацій та об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків, почуття патріотизму, віри в Перемогу України!

Організаційні засади участі у конкурсі:
Конкурс проводиться у двох турах:

І тур (відбірковий): проводиться наживо: регіональне прослуховування конкурсантів членами журі сумісно з адміністрацією навчальних закладів за місцем проживання 16.05-20.05.2023р.

Результати І (відбіркового) туру оприлюднюються 22.05.2023 року на сайті конкурсів НВМС, у мережі Facеbook  та є офіційним запрошенням для участі  у 2 – турі!

ІІ тур (фінальний): диференційоване оцінювання конкурсних програм за 20 бальною шкалою.

ІІ конкурсний тур відбудеться 26-28 травня 2023року в м. Києві (Зал Київської міської організації Національної Спілки композиторів України, вул. Євгена Чикаленка, 32  дистанційно). Члени журі прослуховують надіслані відео-записи юних композиторів з обов’язковим наданням нотних партитур в електронному вигляді в форматі pdf (нотний редактор Finale, Sibelius ).

У конкурсі беруть участь учні мистецьких закладів, студенти коледжів, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах віком  до 18 років (включно), які самостійно виконують музичні твори, створені ними.

Результати конкурсу будуть розміщені на сайті НВМС, в мережах Facebook, на сайті «Міжнародні та Всеукраїнські конкурси НВМС. Семінари, КПК для викладачів» 02 червня 2023 року.

Конкурсна програма
Юний композитор надає два авторських твори на розгляд журі, відповідно обраної номінації, виконує твори самостійно (якісний відео-запис за посиланням на You Tube, ноти додаються).

Конкурс проходить за такими номінаціями:
– «Фортепіанна музика»;
– «Музика для струнних інструментів»;
– «Музика для духових інструментів»;
– «Музика для народних інструментів»;
– «Вокальна музика, солоспів»;
– «Джазова музика» (вокальний, інструментальний жанри);
– « Мій дім –Україна» – твори патріотичного напряму, створені під час війни в Україні.

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями:

– Молодша А: 7- 8 років;  
– Молодша В: 9-10 років;
– Середня: 11-13 років;
– Старша: 14-15 років;
– Юнацька: 16 – 17 років;
– Молодіжна: 18 років. 

Кандидати на участь у конкурсі подають:

1). Заявку-картку учасника  (Додаток 1) 

Відеозапис надсилати на адресу організаційного комітету конкурсу: kuivkolorut@ukr.net до 15.05.2023 року (включно). Заявка разом з нотними партитурами та відео-записом програми (обов’язково вказати на відео прізвище, ім’я конкурсанта, як автора, назви творів з посиланням на You Tube) надсилається електронною поштою, текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc, розмір шрифту заповнення даних – 14).

Клавіри конкурсних творів в електронному вигляді (надсилаються електронною поштою разом із заявкою, на кожному клавірі необхідно зазначити назву твору, прізвище та ім’я автора).

Кращі взірці конкурсних творів за пропозицією Журі мають право брати участь у заключному Гала-концерті, який буде відображено на сайті НВМС.

 2).   Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт).

 3).   Копію квитанції про благодійний внесок за участь у конкурсі.

Оргкомітет конкурсу має право на розповсюдження і оприлюднення  конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу. Також оргкомітет конкурсу має право публікувати фото учасників конкурсу, конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу.

Заявки приймаються до 15 травня 2023 року на адресу організаційного комітету конкурсу: kuivkolorut@ukr.net  Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі.

Порядок прослуховування конкурсантів у Конкурсі по кожній номінації встановлюється за датами надходження заявок.

Виступ кожного учасника не повинен перевищувати 10 хвилин, незалежно від кількості творів. Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому 10 хвилин виступу зберігається на кожну номінацію. Усі учасники Конкурсу представляють свою програму тільки у живому виконанні конкурсанта,  якщо потрібно, із залученням ілюстраторів, концертмейстерів.

Для демонстрації конкурсних творів щодо інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, конкурсант може залучити музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта. Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня (Диплом в умовах воєнного часу має електронний вигляд). Всім конкурсантам вручається диплом учасника конкурсу (електронний вигляд).

Журі конкурсу:
Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі провідних композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів України. Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно даного Положення.

Фінансові умови:
Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 100% передоплату за участь.

Кожен учасник конкурсу сплачує благодійний вступний внесок у розмірі 250,00 гривень на рахунок:

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  
р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.
Призначення платежу:  Внесок за участь (прізвище учасника) обов’язково. 
Або картка Приватбанка  5169 3305 2086 2019 ФОП Плохотнюк Галина Семенівна

+38 067-565-28-79, +38 050-785-71-18, +38 093-757-63-00 – Галина Семенівна – організаційні питання, з приводу отримання заявок на право участі у конкурсі, платежі.

Консультанти з професійних питань
+38 096-545-92-70 – Марія Станіславівна – нач. відділу організаційно-координаційної роботи НВМС;
+38 066-163-01-59067-152-65-67 – Лариса Іванівна – професійні та організаційні питання;  
+38 097-005-82-08 – Віктор Миколайович – технічні питання з приводу запису відео-виступів, мінусу та фонограм.

В умовах воєнного часу 50% благодійних внесків учасників конкурсу перераховуються на підтримку ЗСУ.