Положення ІХ Міжнародного двотурового  багатожанрового  учнівського та студентського конкурсу мистецтв «ЧОРНОМОРСЬКІ ВІТРИЛА» 24-27 червня 2023 року Київ – Одеса

Конкурс проводиться один раз на рік
Місце проведення: Україна  м. Київ – Одеса

Засновник конкурсу:

Національна вскукраїнська музична спілка

Організатори конкурсу:

Міністерство культури та інформаційної політики України
Національна всеукраїнська музична спілка
Центр музично-естетичного виховання «Камертон» 

Засновник конкурсу своїм розпорядженням затверджує Положення конкурсу, організаційний комітет, дирекцію, склад журі, дату та місце проведення конкурсу.

 Керівні органи конкурсу, затверджені наказом НВМС:

  • організаційний комітет;
  • дирекція конкурсу;
  • журі конкурсу

              Конкурс проводиться з метою збагачення та розвитку традицій вокального та  інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризації української, європейської та світової класики, кращих музичних зразків українських композиторів-сучасників  у творчості дітей, юнацтва та молоді;  виявлення і підтримка обдарованих виконавців-музикантів, розповсюдження методичного досвіду провідних викладачів України та інших країн, популяризація української культури під час воєнного стану.

           В РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ МИСТЕЦТВ ВІДБУДУТЬСЯ КУРСИ З ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (обсяг 75 годин) для викладачів мистецьких закладів.

           З метою обміном професійним досвідом та підвищення рівня викладацької діяльності у рамках конкурсу відбудеться методичний семінар-практикум на тему: «Сучасні тенденції та спрямованість мистецької освіти сьогодення» (обсяг 40 годин) для викладачів мистецьких закладів.

          Конкурс проводиться наживо та у дистанційному форматі.

Порядок проведення та умови участі:

         До участі у конкурсі запрошуються учні та студенти мистецьких закладів: музичних, театральних та образотворчих навчальних закладів України та інших країн. У конкурсі мають право брати участь окремі професійні виконавці (музиканти-професіонали, художники, театрали у категорії «професійна»).

         Порядок виступів у конкурсі по кожній номінації встановлюється списком, відповідно дат надходження заявок. Список порядку виступів затверджується організатором конкурсу.

Конкурс проводиться у два тури:

     І тур (відбірковий): проводиться наживо: регіональне прослуховування конкурсантів членами журі сумісно з адміністрацією навчальних закладів за місцем проживання 15-18.06.2023 року.

        Результати І (відбіркового) туру оприлюднюються 20.06.2023 року на сайті конкурсу, сайті конкурсів НВМС, у мережі Facеbook  та є офіційним запрошенням для участі  у 2 –  конкурсному турі!

      ІІ тур (фінальний): диференційоване оцінювання конкурсних програм за 20 бальною шкалою 24-27.06.2023 року

        Результати конкурсу будуть розміщені на сайті НВМС, в мережах Facebook, 

на сайті конкурсу «Чорноморські вітрила»  01 липня 2023 року.

Конкурс проводиться двома блоками за наступними номінаціями: 

ПЕРШИЙ БЛОК «Музичне мистецтво»

 1. «Вокал»
– Академічний спів (солісти, вокальні дуети, вокальні ансамблі, хори);
– Народний спів (солісти, фольклорні ансамблі, хори);
– Естрадний спів (солісти, вокальні ансамблі);
– Джаз-вокал (солісти, вокальні ансамблі);
– Конкурс відео-кліпів.

Програмні вимоги:

          1.1. «Вокал академічний»: конкурсант надає два твори:1-й твір світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо). 2-й твір українських композиторів XIX-ХІ століть, або композиторів  країни, яку представляє конкурсант, новітні оригінальні обробки та композиції сучасних композиторів своєї країни як другий конкурсний твір.

         1.2. «Вокал академічний»: два різнохарактерні твори, в яких найбільш яскраво може бути представлений конкурсант.

         1.3.”Вокал естрадний”: програма виступу кожного солісту або колективу складається з двох різнохарактерних композицій. Дозволяється використовувати фонограму-мінус.

        1.4. «Народний вокал»-а capella, наживо в супроводі інструмента або фонограми «мінус”

        1.5.”Джаз – вокал”- з інструментальним супроводом.

 Тривалість виступу – до 10 хвилин.

        2.1. «Інструментальний жанр»: два твори для солістів, дуетів, ансамблів, оркестрів. Твори повинні бути різнохарактерні або різножанрові.

       2.2. Фортепіано (солісти, дуети, ансамблі); 

       2.3.фортепіанний концерт (на право участі у номінації  «соліст з оркестром»)-1 твір (концерт).

       2.4.Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);

       2.5. Народні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

       2.6. Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

       2.7. Джаз-інструментал (соло, інструментальні ансамблі);

       2.8. Змішані колективи (два різнохарактерні твори);

       2.9. Камерні ансамблі (два різнохарактерні твори);

       2.10. Концертмейстер (два різнохарактерні твори);

       2.11. Конкурс відео-кліпів (один твір).

Програмні вимоги:

      2.1. «Інструментальний жанр»: два твори. 

      1. Твір світової класики або періоду романтизму.

      2. Твір українського композитора, бажано сучасного, або композитора своєї країни. Твори повинні бути різнохарактерними.

     2.2.-2.10. Допустимо два різнохарактерні або різножанрові твори.

Тривалість виступу до 10 хвилин.

3.1. «Композитор-виконавець»: надає власні твори за наступними пунктами:

3.2. Фортепіанна музика;

3.3. Музика для  струнно-смичкових інструментів;

3.4. Музика для духових інструментів;

3.5. Музика для народних інструментів;

3.6. Вокальна музика;

3.7. Джазова музика (вокальна, інструментальна);

3.8. Конкурс відео-кліпів (один твір).

Програмні вимоги:

      «Композитор-виконавець»: конкурсна програма повинна включати два різножанрових або різнохарактерних твори. Загальний хронометраж програми  до 10 хвилин. Композитор-виконавець надає на розгляд журі свої клавіри творів  (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо надається віршований текст. Твори програми виконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні тих творів і композитора-конкурсанта. 

4.1. «Музично-теоретична композиція»: лектор-музикознавець

Програмні вимоги:

     Презентація теми за вибором конкурсанта:творчий портрет композитора, оригінальне мислення, розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Допускається залучення ілюстраторів з метою більш яскравого розкриття теми. Конкурсант винен особисто надавати обраний матеріал (бути в кадрі як лектор-музикознавець, не дозволяється читання тексту).

    Презентація надсилається на електронну адресу конкурсу:  kаmerton2016@ukr.net відео-виступ конкурсанта, посилання на You Tube відео-виступів обов’язкове! Відео  не для дітей (для зручності роботи журі)

    Конкурсанти особисто демонструють відео-презентацію, якісно записану, з посиланням на YouTube загальним хронометражем 5 хвилин!

ДРУГИЙ БЛОК

    5.1. «Театральне мистецтво»

5.2. Окремі виконавці (театральний жанр);

5.3. Театральні колективи (малі, великі).

5.4. Читці (мистецтво слова)

Програмні вимоги:

     «Театральне мистецтво»: читці та виконавці виконують один або два (за бажанням) різнопланові твори ( художнє слово, вірші, проза, монолог, моноспектакль, уривок з вистави, міні – постанови, тощо). Загальний виступ від 3-х до 15 хвилин. Театральні колективи представляють міні-спектакль, окремі сценки, уривок з вистави, моно-оперу, музичні постанови тощо.

     Жанри: драматичний, лірико-епічний, академічний, сучасний, народний театр.

     Форми: малі, великі.  Загальний виступ до 30 хвилин.

Презентація надсилається на електронну адресу конкурсу: kаmerton2016@ukr.net  відео-виступ конкурсанта, посилання на You Tube відео-виступів. 

6.0. «Образотворче мистецтво»

6.1. Живопис; 

6.2. Графіка.

Програмні вимоги:

    «Образотворче мистецтво»: формат робіт для номінацій «живопис», «графіка» – А-2; А-3. Кількість робіт, наданих на конкурс від одного учасника не більше трьох (фото-формат)

Вікові категорії:

Дебют: 5-6 років. Молодша А: 7-8 років. Молодша В: 9-10 років. Середня: 11-13 років. Старша: 14-15 років. Юнацька: 16 – 17 років. Молодіжна: 18-35 років. Професійна (для викладачів мистецьких закладів).

Журі конкурсу: 

       Прослуховує та оцінює конкурсантів міжнародне журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і видатних викладачів України, членів Національної всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки композиторів України, а також видатних діячів мистецтв інших країн-партнерів, працює відповідно даного Положення. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

Обовязкові умови:

      Конкурсна програма повинна включати два твори, відповідно жанру номінації. Виступи, які перевищили ліміт часу, можуть бути зупинені журі.  Заміна конкурсного твору чи номеру під час проведення конкурсу, а також виконання конкурсної програми по нотах  не дозволяється! Виняток: виконання конкурсної програми за нотами: концертмейстери, ілюстратори, музиканти-оркестранти.

     Конкурсанту надається право брати участь у декількох номінаціях,  хронометраж виступу зберігається для кожної номінації окремо.

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ТА НАГОРОДЖЕННЯ:

    Згідно з рішенням Журі, участь у заключному Гала-концерті конкурсу беруть: Володар Гран-Прі (обов’язково)! Лауреати I-ступеню (1), які обрані у кожній номінації.

Нагородження:

–  званням «Володар Гран-Прі» із відправленням електронного диплому на електронну пошту;
–  званням Лауреатів І, ІІ, ІІІ  ступеня  із відправленням електронного диплому на електронну пошту;
–  званням Дипломант із відправленням електронного диплому на електронну пошту;
–  званням Учасника конкурсу із відправленням електронного диплому на електронну пошту.

            У залежності від результатів виступу конкурсантів, Журі має право:

 – присудити не всі лауреатські звання;
– присуджувати або не присуджувати звання «Володар Гран-Прі» конкурсу (у разі, коли немає претендента на звання «Володар Гран-Прі»).

        Оцінювання конкурсантів відбувається членами журі за 20-бальною шкалою: 20 балів – володар Гран-Прі конкурсу! Лауреат 1 ступеня (18-19 балів);  Лауреат ІІ ступеня (15-17 балів);  Лауреат ІІІ ступеня (12-14 балів);  Дипломант (9-11 балів).  

       Всі інші конкурсанти, оціночний бал яких 8 балів та нижче, отримують Диплом учасника конкурсу.

      Конкурсантам надсилаються електронні дипломи, згідно з електронною адресою, вказаною в заявці конкурсанта! Викладачі та концертмейстери, керівники колективів отримують сертифікати в електронному вигляді.

ФІНАНСОВІ УМОВИ:

     Фінансування  здійснюється за рахунок організаторів конкурсу, а також добровільних внесків учасників, що встановлюються організатором конкурсу мистецтв.  

Соліст, композитор-виконавець, концертмейстер – 200 грн;   
Дует – 100 грн. – з однієї людини;
Від 3 до 6 осіб – 50 грн. (за одну людину);
Ансамблі, оркестр, хор – 25 грн. (за одну людину);
Музично-теоретична композиція (лектор-музикознавець) – 170 грн; 
Участь в семінарі:   слухач  – 350 грн (40 годин)

     Доповідачі запрошуються для участі у семінарі на конкурсній основі (участь безкоштовна у якості доповідача). Доповідачі, слухачі семінару отримують документ учасника семінару (Сертифікат).

     Бланк учасника семінару додається до Положення.

«Образотворче мистецтво»  – 100 грн
Конкурс відео-кліпів (один кліп, кавер) – 100 грн

     Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 100% передоплату за участь. Оплата проводиться не пізніше 13 червня 2023 року. Заявки приймаються до 13 червня 2023 року (включно) на електронну пошту  kamerton2016@ukr.net

 Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН” ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  

р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.  
Призначення платежу:  Внесок за участь (прізвище учасника) обов’язково.

 Або картка Приватбпнку 5169 3305 2086 2019  ФОП Плохотнюк Галина Семенівна 

      1). Заявку-картку учасника  (бланк додається до Положення) 

Текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc., розмір шрифту заповнення даних – 14); 

     2).  Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт, для колективів  непотрібно). 

     3). Копію квитанції про благодійний внесок  за участь у конкурсі.

      Увага! ОКРЕМО МОЖНА ЗАМОВИТИ СУВЕНІРНУ ПРОДУКЦІЮ

з національною символікою конкурсу (для переможців-конкурсантів, які отримують звання лауреатів, дипломантів конкурсу):  Медалька – 100 гривень;  Статуетка – 250 гривень. Доставка сувенірної продукції здійснюється “Новою поштою”. З приводу питань замовлення сувенірної продукції звертайтесь за телефонами:  067-565-28-79, 050-785-71-18 – Галина Семенівна.

     Діти-сироти, діти військових, батьки яких загинули під час війни,  беруть участь у конкурсі безкоштовно! Діти з інвалідністю, діти з багатодітних родин отримують знижку – 50% (знижка не розповсюджується на додаткову сувенірну продукцію),  якщо заявка надається в перші дні прийому та є відповідальні, підтверджуючі документи з цього приводу. Надавайте заявки своєчасно!

     Інформація надається із урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Контакти оргкомітету:

+38 067-565-28-79, +38 050-785-71-18, +38 093-757-63-00 – Галина Семенівна – організаційні питання, з приводу отримання заявок на право участі у конкурсі, платежі.

+38 066-163-01-59, 067-152-65-67  Лариса Іванівна – професійні та організаційні питання;  

+38 066-155-33-26  Олена Іванівна – професійні питання;

+38 050-966-67-19  Ганна Геннадіївна- професійні та організаційні питання;  

+38 093-577-86-17  Михайло Юрійович – професійні питання;

+38 097-005-82-08 – Віктор Миколайович – технічні питання з приводу запису відео-виступів, мінусу та фонограм.

     Оргкомітет конкурсу має право на розповсюдження і оприлюднення  конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу. Також оргкомітет конкурсу має право публікувати фото учасників конкурсу, конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу.

    В умовах військового часу 50% благодійних внесків учасників конкурсу перераховуються на підтримку ЗСУ.

АНКЕТУ-ЗАЯВКУ ОБОВ’ЯЗКОВО ВІДПРАВЛЯТИ У ФОРМАТІ WORD (Times New Roman, розмір шрифта 14) – НЕ ЗАШИФРОВУВАТИ !!!