ХІІ Всеукраїнський двотуровий учнівський  та студентський конкурс музичного мистецтва «Київський колорит», 27-29 жовтня 2023 р.

Завершив свою роботу один із потужніших конкурсів НВМС ХІІ Всеукраїнський «Київський колорит»-2023! Конкурс проводився у два тури. Перший, відбірковий тур, відбувся 19-23 жовтня, в якому учасники конкурсу брали участь за відео-записами конкурсної програми.

Другий, фінальний тур, проходив 27-29 жовтня: конкурсанти, які були відібрані членами журі та пройшли конкурсні змагання, виступали на живо у місті Києві та виборювали вже призові звання лауреатів та дипломантів конкурсу. Зрозуміло, не всім пощастило виступити на київській сцені, бо змагання є змагання і в них перемагає найсильніший. Але ж всі конкурсанти, які брали участь у конкурсі «Київський колорит» вже зробили значний крок уперед, а це вже шлях до подальшої перемоги. Другий конкурсний тур проходив у затишній залі ДМШ№36 м. Києва, де гостинно зустрічали членів журі та всіх конкурсантів, а також їх супроводжуючих адміністрація школи та чудовий колектив цього закладу. У перший конкурсний день, 27 жовтня,  на урочистому відкритті, всіх присутніх щиро привітали Голова Національної всеукраїнської музичної спілки Андрійчук Петро Олександрович, а також Бондарчук Ольга Олексіївна – начальник відділу культури Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, Каунова Ірина Олександрівна – в. о. директора ДМШ№36 м. Києва. В перший сонячний конкурсний день змагалися піаністи від мала до велика, дуети, ансамблі.  Доброзичлива атмосфера святково прибраної зали та теплих поглядів членів журі підтримували виступаючих конкурсантів.

Незважаючи на погодні умови, другий конкурсний день був ще більш насиченим ніж перший  та пройшов із ще більш творчим запалом.  Як і в перший день щиро привітав учасників конкурсу Голова Національної всеукраїнської музичної спілки Петро Андрійчук. Змагатися за звання лауреатів приїхали учасники із різних місць України, які здобули право брати участь у ІІ-конкурсному турі, а саме: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Одеса, Костянтинівка, Івано-Франківськ, Львів, Луцьк, Суми, Чернігів, Полтава, Кременчук, Краматорськ  тощо… Конкурсні змагання проходили у творчій, дружній атмосфері. Учасники конкурсу, а також їхні наставники мали можливість послухати виступи один одного, поспілкуватися, обмінятися враженнями та навіть нотами. Журі прослуховувало номінації «фортепіано», «академічний спів», «народний спів», «естрадний спів», «народні інструменти», «духові та ударні Інструменти», ансамблі, хори. А як сяяли очі у конкурсантів, які так скучили по «живій сцені» та спілкуванню з друзями, членами журі!

 І ось настав третій, фінальний день ІІ-туру конкурсу! Всі з нетерпінням його чекали: оголошення результатів, міні Гала-концерт, нагородження переможців конкурсу та їх викладачів! Вітання всіх учасників конкурсу, а також присутніх у залі від Голови Національної всеукраїнської музичної спілки Петра Андрійчука!  Як же все це було на радість! Найцікавіший і напруженіший момент – оголошення володара  Гран-Прі: Бондаренко Денис: Київська муніципальна академія музики імені  Р.М.Глієра, викладач  Ковтюх Лідія Миколаївна  м.Київ.

 На жаль, ми з вами зараз знаходимось в умовах воєнного часу і не всі змогли бути присутніми на заключному  гала-концерті та нагородженні переможців. Всі результати конкурсу будуть опубліковані на сайті НВМС, а також у мережах Facebook: група «Київський колорит» та інші групи конкурсів НВМС 03.11.2023 року! Щиро вітаємо всіх!!!

Лариса Волошина, член журі, заслужений діяч мистецтв України