По сторінках ІХ Міжнародного конкурсу музичного мистецтва “Дніпровські хвилі” – 2023!

Вже стало традицією щорічне проведення від НВМС Міжнародного академічного учнівського та студентського конкурсу музичного мистецтва «Дніпровські хвилі» у грудні місяці у славетному мальовничому місті Дніпро. За роки свого існування конкурс завоював високий авторитет у професійному музичному світі завдяки авторитетному складу журі, доброзичливій творчій атмосфері, високому рівню організації. Для численних юних обдарувань саме цей конкурс став стартовим майданчиком у велике професійне майбутнє. Ось і на сей раз, не зважаючи на скрутний для нашої країни час, двотуровий конкурс пролетів на одному диханні. Приємно відмітити, що склад журі представили 18 професіоналів – відомих спеціалістів своєї справи  із різних міст України, а також інших країн, таких як Німеччина, Бельгія, Турція, Казахстан, Велика Британія, Швеція, Японія. Наразі, іноземні члени журі працювали у режимі онлайн в умовах війни. В рамках конкурсу було проведено Відкритий Всеукраїнський семінар-практикум з підвищення кваліфікації для викладачів мистецьких закладів, у якому у якості спікерів виступили як члени журі та провідні викладачі України, так і члени журі з інших країн, які поділилися своїм досвідом роботи, майстер-класами та практичним показом своєї роботи, авторськими посібниками, напрацюваннями тощо. Вже неодноразово виступають на наших семінарах відомий фахівець та педагог з Німеччини, автор методики “Hello Piano» Irina Mints, професор Бакінської музичної академії та Анталійського університету Samir Mirzoev (Турція), які співпрацюють з нами безкорисливо, діляться своїм досвідом роботи і прагнуть зробити разом з нами все можливе для наближення миру та Перемоги України.

Швидко пролетіли конкурсні дні другого туру “Дніпровських хвиль”. З яким бажанням та натхненням виступали юні конкурсанти наживо у затишних залах (малому та великому) Дніпровської академії музики! Це були найщасливі миті, бачити юних виконавців, які так скучили за великою “живою” сценою!

І ось він, Гала-концерт переможців конкурсу! Усі присутні з нетерпінням чекали головного моменту: хто ж стане володарем Гран-Прі? Претендентів було чотири, але всі члени журі одноголосно обрали наймолодшу з 4-х, одинадцятирічну Мар’яну Мартиненко з м. Костянтинівки, виступ якої підкорив усіх! І це було справедливе рішення суддівства. Мар’яна дуже талановита та працьовита дівчинка, на неї чекає велике майбутнє! Щира подяка її неймовірній викладачці з фаху фортепіано, Бондаренко Ларисі Миколаївні, яка, працюючи у складніших умовах, змогла підготувати юну зірочку та надихнути на виступ на великій сцені  Дніпровської академії музики! Давайте подивимося разом, як усе було: (фото)

Дякуємо від щирого серця ректору Дніпровської академії музики, професору кафедри «Фортепіано» Новікову Ю.М., а також нашим воїнам ЗСУ за спокій та надану можливість виступати юним талантам на живій сцені та радіти спілкуванню з публікою!

До нових зустрічей на конкурсах НВМС!

Член журі, Лариса Волошина