ІV Міжнародний конкурс композиторів, що пишуть твори для гітари «КомпоГітар»

ІV Міжнародний конкурс композиторів “КомпоГітар” проводиться Асоціацією гітаристів Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС) з метою збереження та популяризації національної музичної спадщини, для розвитку та поповнення педагогічного та концертного репертуару гітаристів, підтримки авторів, які пишуть твори для гітари. Конкурс проводиться один раз на два роки в два тури (перший тур – відбірковий, другий – основний). Теми конкурсів можуть змінюватися в залежності від актуальних репертуарних потреб педагогів та виконавців.

Умови конкурсу:

1. Тема конкурсу 2024 року: “Твори на національно-патріотичну тематику” – обробки, перекладення, варіації на теми старовинних та сучасних українських патріотичних пісень, чи оригінальний твір будь-якої форми (п’єса, етюд, варіації і т. ін.) на вказану тематику.
2. В конкурсі беруть участь автори без вікових обмежень.
3. На конкурс приймаються твори для гітари соло та гітарних ансамблів (дуети, тріо, квартети гітар), розміром від 1 до 3 друкованих сторінок формату А4. Кількість конкурсних композицій від одного автора не обмежена.
4. Учасник конкурсу набирає твір на комп’ютері самостійно, або за допомогою фахівців у будь-якому музичному редакторі (наприклад, “Finale”, “Sibelius”, “Encore”) та надсилає конкурсну композицію в електронному вигляді у 3-х форматах: .png, .pdf та .jpg (роздільна здатність файлу має бути не менше 300 dpi).

Вимоги до оформлення нотного тексту:


1) Конкурсний твір має бути набраний в будь-якому музичному редакторі розміром рівно одна, дві, або три сторінки (а не 1,5, або 2,5 сторінки). Рукописи не приймаються.
2) Назва твору та ім’я автора вказуються українською та англійською мовами.
3) В творі мають бути проставлені аплікатура, динаміка, темпи, агогіка, штрихи.
4) В тексті не потрібно писати фразувальні ліги (фрази можна виділити цезурами та позначеннями cresc., dim.).
5) Разом з конкурсним твором необхідно надіслати заявку, фото автора в електронному вигляді (фото: портрет, кольорове, розмір до 3 Мб, ім’я файла та ім’я автора мають співпадати) та аудіозапис конкурсного твору в форматі mp3 (живе виконання, або комп’ютерне).

Форма заявки:

1) Прізвище, ім’я та по-батькові учасника (повністю).
2) Дата народження.
3) Освіта (який заклад закінчив).
4) Професія, місце роботи.
5) Додаткова інформація про себе (декілька рядків).
6) Адреса з індексом, телефон, E-mail. Заявки подаються до 1.02.2024 на електронну адресу: uaguitar@gmail.com , контактний тел. +380973508226 (Viber). Заявки, написані не за формою, розглядатися не будуть.

6. Благодійний внесок на розвиток конкурсу 20 Євро за одну композицію. У разі відмови від участі в конкурсі благодійний внесок не повертається.

7. Надіславши заявку, конкурсант тим самим підтверджує, що не має договорів на публікацію свого конкурсного твору з іншими видавцями, повністю згоден з умовами конкурсу, а також дозволяє публікацію, виконання, розповсюдження та аудіо-запис цього твору організаторам конкурсу.

Журі:

Міжнародне журі складається з професійних композиторів, відомих музикантів, педагогів та видавців. Прізвища членів журі будуть оголошені після підведення підсумків конкурсу. Пронумеровані композиції без прізвищ авторів будуть відправлені по пошті кожному члену журі. Журі оцінює твори за 25-бальною шкалою та повідомляє результати дирекції конкурсу.
Дирекція підсумовує бали, ділить на кількість членів журі та виводить середній бал. На основі середнього балу журі приймає рішення про лауреатів та дипломантів конкурсу. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

Нагороди:

Після проведення конкурсу буде видано нотну збірку з конкурсними творами. Всі учасники отримають один примірник в подарунок. Ці твори можуть бути надруковані також в різноманітних гітарних виданнях та запропоновані викладачам і виконавцям для поповнення гітарного репертуару. Конкурсанти, твори яких оцінять в середньому не нижче 18 балів, отримають дипломи. Переможці оголошуються лауреатами та дипломантами міжнародного конкурсу. Спонсори мають право вручати власні нагороди.

Результати конкурсу будуть розміщені на офіційному сайті Асоціації гітаристів НВМС: uaguitar.com а також на сторінці Асоціації гітаристів НВМС на Facebook:   / 210897039493820   після 1.05.2022.

Урочисте нагородження лауреатів та вручення нотних збірок відбудеться на XVІІІ Літній гітарній академії “ЛіГА ГітАс” у червні 2024р. (Київ, Україна).

Організатори конкурсу:

директор – Костянтин Анатолійович Чеченя, голова Асоціації гітаристів НВМС, заслужений діяч мистецтв України, професор, кандидат мистецтвознавства, композитор (+380966257027, chechenya@gmail.com );
художній керівник – Аліна Леонідівна Бойко, заступник голови Асоціації гітаристів НВМС, лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист, композитор (+380973508226, uaguitar@gmail.com ).