«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Секретаріатом Національної Всеукраїнської музичної Спілки
Рішення №18 від 04.07.2012 року
П О Л О Ж Е Н Н Я
Про VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс музичного мистецтва «КИЇВСЬКИЙ КОЛОРИТ»
(22.03-24.03 2019 року, м. Київ)
1. Головна мета:
Засновником Всеукраїнського фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «КИЇВСЬКИЙ КОЛОРИТ» є Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури України.
Фестиваль-Конкурс проводиться з метою збагачення та розвитку традицій вокального та інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризація української,європейської і світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників у творчості дітей, юнацтва та молоді; виявлення і підтримка обдарованих виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності, виховання естетичного смаку, задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів; обмін досвідом з питань педагогіки та виконавської майстерності; репрезентація міста Києва, як культурного центру європейського простору.
2. З а с а д и у ч а с т і :
- У фестивалі-конкурсі можуть брати участь професійні окремі виконавці, які пройшли перший відбірковий тур у своєму навчальному закладі: вокалісти, інструменталісти, вокальні, вокально-інструментальні, інструментальні ансамблі музичних театрів, театрально-концертних організацій, студій, творчих об,єднань, учні та студенти музичних навчальних закладів.
- Заявки конкурсантів затверджуються адміністрацією навчального закладу.
Фестиваль-конкурс відбудеться 22-24 березня 2019 року в м. Києві за адресою: вул. Пушкінська, 32, Національна всеукраїнська музична спілка.
Для участі у фестивалі-конкурсі необхідно надіслати до 7 березня 2019 року анкету-заявку (бланк додається до Положення) на е-mail: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net
Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо.
До анкети-заявки додається копія документу про народження .
Хорам і оркестрам документ на кожного учасника не потрібно.
Згода на участь у фестивалі-конкурсі підтверджується поданою анкетою-заявкою.
- Фестиваль-конкурс проводиться за такими н о м і н а ц і я м и:
«Академічний вокал» «Естрадний вокал» «Інструментальний жанр»
1. Сольний спів; 1. Сольний спів; 1. Фортепіано (солісти, ансамблі);
1-A:Соліст з оркестром( перший, відбірковий тур
на 2-х інструментах);
1-B: Концертмейстер.
2. Вокальні дуети; 2. Вокальні дуети; 2. Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);
3. Вокальні ансамблі. 3. Вокальні ансамблі. 3. Народні інструменти (солісти, ансамблі);
4. Духові інструменти (солісти, ансамблі).
«Джаз-вокал» «Джаз-інструментал» «Композиторська творчість»
1. Сольний спів; 1. Соло; Композитори представляють 2 твори:
1.Твір з національною тематикою.
2.Повільна композиція(інструментальний жанр,
або вокальний).
2. Вокальні ансамблі. 2. Інструментальні ансамблі.
3. Фольклорні колективи: представляють один-два фрагменти обрядів (календарних, сімейно-побутових) до 10хв.
Примітка: виступ з фонограмою! Допускається тільки якісна фонограма «мінус» на СD або MD дисках, флешках. Кожен твір повинен бути записаний на окремому диску. Порядок виконання твору відповідає його порядковому номеру, вказаному в заявці. Заміна твору під час фестивалю-конкурсу заборонена!
Вікові категорії: Молодша А – до 7 років; Молодша В – 8-9 років; Середня – 10-11 років; Старша – 12-14 років; Юнацька – 15-17 років; Молодіжна – 18-35 р.; Поважна – 36- і далі; Професійна (для викладачів музичних закладів).
Порядок виступів у конкурсі по кожній номінації встановлюється списком відповідно дат надходження заявок (список порядку виступів затверджується засновником фестивалю-конкурсу).
Всі конкурсні прослуховування проводяться відкрито.
В рамках VII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу відбудуться співбесіди членів журі із конкурсантами; круглий стіл; за бажанням надаються методичні рекомендації, консультації.
3. П р о г р а м а к о н к у р с у
- Конкурсанти виконують програму загальним хронометражем 8-12 хвилин – для солістів, дуетів; 10-12 хвилин – для ансамблів. Виступи, які перевищили ліміт часу, можуть бути зупинені Журі.
- Конкурсна програма повинна включати два твори відповідно жанру номінації:
I. Твір (вокальний, інструментальний) української або світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо);
II. Твір (вокальний, інструментальний) українських або зарубіжних композиторів ХХ-XХІ століть, новітні оригінальні обробки та композиції сучасних українських композиторів.
3 . Порядок виконання конкурсного твору повинен відповідати його порядковому
номеру, вказаному в анкеті-заявці. Заміна конкурсного твору під час
проведення конкурсу, виконання конкурсної програми по нотам – не дозволяється.
Усі твори конкурсної програми виконуються у супроводі «живих інструментів». Використання мікрофонів, фонограм музичного супроводу (мінус) не дозволяється, виключення (за окремим погодженням) можуть мати місце для конкурсантів в номінаціях «Естрадний вокал», «Джаз».
Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому хронометраж виступу зберігається для кожної номінації.
У випадку порушення вимог даного Положення, оцінки виступів конкурсантів будуть знижені.
Відповідно результатам конкурсних прослуховувань за рішенням Журі участь у заключному гала-концерті фестивалю-конкурсу беруть Лауреати першого ступеня та Володар Гран-прі (якщо таке звання буде присуджено) з одним твором, який обирається з числа конкурсної програми переможця.
Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі.
Графік роботи Фестивалю-Конкурсу:
22.03.-23.03. 2019р. – реєстрація учасників; конкурсні прослуховування учасників;
.
24 березня 2019 р. – церемонія нагородження, заключний гала-концерт лауреатів.
4. Ж у р і
Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює Журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і педагогів України.
Склад Журі затверджується засновником фестивалю-конкурсу і працює відповідно даного Положення.
5. Н а г о р о д ж е н н я
- За підсумками прослуховування конкурсантів в кожній жанровій номінації (віковій категорії) визначаються кращі солісти і колективи, яким Журі присуджує відповідно:
- звання “Лауреат І ступеня” із врученням диплому;
- звання “Лауреат ІІ ступеня” із врученням диплому;
- звання “Лауреат ІІІ ступеня” із врученням диплому;
- звання “Дипломант” із врученням диплому.
Журі визначає найкращого учасника (незалежно від номінації), якому присуджується звання “Володар Гран-Прі”із врученням диплому.
Колективи і солісти, які не стали лауреатами, нагороджуються дипломами учасника конкурсу.
У залежності від досягнутих конкурсантами результатів, Журі має право:
- присудити не всі лауреатські ступені;
- ділити лауреатство між учасниками;
- присуджувати або не присуджувати звання “Володар Гран-Прі” фестивалю-конкурсу.
6. Фінансові умови
Фінансування фестивалю-конкурсу здійснюється за рахунок співзасновників, а також благодійних внесків учасників конкурсу.
Коштами на відрядження учасників фестивалю-конкурсу (проїзд, добові, проживання учасників та їх супроводжуючих) забезпечують організації, що відряджають їх на фестиваль-конкурс, або за власний рахунок.
Учасники фестивалю-конкурсу сплачують обов’язковий реєстраційний внесок, розмір якого складає:
- Солісти – 350,00 гривень;
- Композитори, концертмейстери – 350,00 гривень;
- Дуети – 200,00 гривень з однієї особи;
- Ансамблі – 150,00 гривень з однієї особи ( до 6 чол.);
- Від 7 до 12 – 110 гривень однієї особи;
- Оркестри, хори – 85 гривень з однієї особи.
Участь у VII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 50% передоплату за участь. Оплата проводиться не пізніше 7 березня 2019 року на рахунок:
Рахунок: : ЦМЕВ “КАМЕРТОН” ПАТ КБ “Приватбанк” р/р 26006050293712, МФО 305299, ЄДРПОУ 40862334. Призначення платежу: Благодійний внесок за участь у фестивалі (прізвище учасника) обов,язково.
Для відправки анкет – електронна пошта: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net
Інформація надається із урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Консультанти з професійних питань:
066-163-01-59 (Лариса Іванівна – фах ф-но); 066-155-33-26(Олена Іванівна – фах вокал); 067-152-65-67, 050-966-67-19 (Ганна Геннадіївна – організаційні питання); 066-220-01-39 (Лариса Сергіївна – організаційні питання).
Телефони для довідок з приводу отримання заявок на право участі у конкурсі: 067-565-28-79; 050-785-71-18 (Галина Семенівна)
VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Київський колорит» відбудеться за адресою: вул. Пушкінська,32, ст. метро «Театральна» від ж/д вокзалу, або ст. метро Л.Толстого (вихід на вул. Володимирівську).