ЖИВА МУЗИКА 2019 + анкета

ПОЛОЖЕННЯ

про ХVІIІ Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців

“ЖИВА МУЗИКА”,

24-25 травня 2019 року, м. Київ

Засновником Конкурсу є Національна всеукраїнська музична спілка. Співорганізатором Конкурсу виступає Національна Спілка композиторів України. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України.

Мета і завдання

Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “Жива музика” спрямований на виявлення талановитої молоді, яка має нахил до написання музичних творів в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної, джазової музики та музики для струнних інструментів. Головні завдання: створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навиків техніки композиторського письма, вивчення та аналіз зразків сучасних музичних творів, залучення та активізація діяльності музичних закладів, шкіл мистецтв, творчих організацій та об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків.

Організаційні засади участі у конкурсі

Конкурс відбудеться 24 травня 2019 року в м. Києві (Зал Київської міської організації Національної Спілки композиторів України, вул. Пушкінська, 32), 25 травня 2019 року в м. Києві (Концертний Зал Національної Спілки композиторів України, вул. Пушкінська, 32). У конкурсі беруть участь учні музичних шкіл, училищ, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах, шкіл мистецтв віком до 18 років (включно), які самостійно виконують музичні твори, створені ними.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

– «Фортепіанна музика»;

– «Музика для струнних інструментів»;

– «Музика для духових інструментів»;

– «Музика для народних інструментів»;

– «Вокальна музика, солоспів»;

– «Джазова музика» (вокальний, інструментальний жанри).

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями.

Кандидати на участь у конкурсі подають:

1. Заявку-картку учасника у 5 екземплярах (бланк додається до Положення; вразі направлення заявки електронною поштою, текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc, розмір шрифту заповнення даних – 14);

2. Клавіри конкурсних творів в електронному вигляді (направити електронною поштою, або на носіях – флешки, компакт-диски), на кожному клавірі необхідно зазначити назву твору, прізвище та ім’я автора: кращі взірці конкурсних творів за пропозицією Журі увійдуть до окремої нотної збірки «Альбом «Жива Музика».

3. Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт).

Заявки приймаються до 14 травня 2019 року на адресу Оргкомітету: Національна всеукраїнська музична спілка, вул. Пушкінська, 32, м. Київ, 01004, тел.факс (044) 234-49-61, (066) 339-27-03; e-mail: info@muzunion.com.  Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі.

Порядок виступів у Конкурсі по кожній номінації встановлюється за датами надходження заявок.

Виступ кожного учасника не повинен перевищувати 10 хвилин, незалежно від кількості творів. Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому 10 хвилин виступу зберігається на кожну номінацію. Усі учасники Конкурсу представляють свою програму тільки у живому виконанні. Для демонстрації конкурсних творів для інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, конкурсант може залучити музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта.

З метою організації рецензування творів, які представляються на конкурс, композитор-виконавець обов’язково подає на розгляд журі клавіри своїх конкурсних творів у паперовому вигляді в 5 екземплярах безпосередньо перед початком прослуховування його конкурсного виступу. До вокального твору окремо подається віршований текст.

Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня та нагородженням спеціальними призами. Всім конкурсантам вручається диплом учасника конкурсу.

Журі конкурсу

Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі провідних композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів України. Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно до цього Положення.

Фінансові умови

Кожен учасник конкурсу під час реєстрації у м. Києві сплачує вступний внесок у розмірі 200,00 гривень. Витрати пов’язані із відрядженням учасників конкурсу та їх супроводжуючих в т.ч. проїзд, проживання, добові, бере на себе відряджаюча сторона, або за власний рахунок.

24 травня 2019 року, п’ятниця

з 9.00 – реєстрація учасників;

з 10.00 – відкриття конкурсу; конкурсні прослуховування юних композиторів-виконавців.

25 травня 2019 року, субота

12.00 – церемонія нагородження та заключний концерт лауреатів та дипломантів конкурсу юних композиторів-виконавців “ЖИВА МУЗИКА”.

Завантажити Анкету

Вхід вільний

Залишити відповідь