Скасовано ХІX Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “ЖИВА МУЗИКА”, 29-30 травня 2020 року, м. Київ через профілактику короновірусу

Засновником Конкурсу є Національна всеукраїнська музична спілка. Співорганізатором Конкурсу виступає Національна Спілка композиторів України. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України.

Мета і завдання

Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “Жива музика” спрямований на виявлення талановитої молоді, яка має нахил до написання музичних творів в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної, джазової музики та музики для струнних інструментів. Головні завдання: створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навичок техніки композиторського письма, вивчення та аналіз зразків сучасних музичних творів, залучення та активізація діяльності музичних закладів, шкіл мистецтв, творчих організацій та об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків.

Організаційні засади участі у конкурсі

Конкурс відбудеться 29 травня 2020 року в м. Києві (Зал Київської організації Національної Спілки композиторів України, вул. Пушкінська, 32), 30 травня 2020 року в м. Києві (Концертний Зал Національної Спілки композиторів України, вул. Пушкінська, 32). У конкурсі беруть участь учні музичних шкіл, училищ, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах, шкіл мистецтв віком до 18 років (включно), які самостійно виконують музичні твори, створені ними.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

– «Фортепіанна музика»;

– «Музика для струнних інструментів»;

– «Музика для духових інструментів»;

– «Музика для народних інструментів»;

– «Вокальна музика, солоспів»;

– «Джазова музика» (вокальний, інструментальний жанри).

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями.

Кандидати на участь у конкурсі подають:

1. Заявку-картку учасника у 5 екземплярах (бланк додається до Положення; вразі направлення заявки електронною поштою, текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc або docх, розмір шрифту заповнення даних – 14);

2. Надруковані конкурсні твори мають бути в НВМС не пізніше 25 травня 2020р.  (направити Новою поштою, Укрпоштою, чи принести в НВМС), на кожному клавірі необхідно зазначити назву твору, прізвище та ім’я автора.

3. Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт) в одному екземплярі.

4. Діти з інвалідністю та діти-сироти надають належні документи.

Заявки приймаються до 10.00 22 травня 2020 року на адресу Оргкомітету: Національна всеукраїнська музична спілка, вул. Пушкінська, 32, м. Київ, 01024, тел./факс (044) 234-49-61, e-mail: info@muzunion.com Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, окремо сплачується участь у кожній номінації, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі.

Порядок виступів у Конкурсі по кожній номінації встановлюється за датами надходження заявок.

Виступ кожного учасника не повинен перевищувати 10 хвилин, незалежно від кількості творів. Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому 10 хвилин виступу зберігається на кожну номінацію. Усі учасники Конкурсу представляють свою програму тільки у живому виконанні. Для демонстрації конкурсних творів для інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, конкурсант може залучити музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта.

Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня та нагородженням спеціальними призами. Всім конкурсантам вручається диплом учасника конкурсу.

Журі конкурсу

Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі провідних композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів України. Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно до цього Положення.

Фінансові умови

Кожен учасник конкурсу під час реєстрації у м. Києві сплачує вступний внесок у розмірі 200,00 гривень. Для дітей-інвалідів, сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування вступний внесок не сплачується. Про це необхідно зазначити у заявці та вислати ксерокопію документу, що підтверджує статус дитини.

Витрати пов’язані із відрядженням учасників конкурсу та їх супроводжуючих в т.ч. проїзд, проживання, добові, бере на себе відряджаюча сторона, або за власний рахунок.

29 травня 2020 року, п’ятниця 

з 9.00 – реєстрація учасників;
з 10.00 – відкриття конкурсу; конкурсні прослуховування юних композиторів-виконавців.

30 травня 2020 року, субота 

12.00 – 14.00 – церемонія нагородження та заключний концерт лауреатів та дипломантів конкурсу юних композиторів-виконавців “ЖИВА МУЗИКА”.

Скачати заявку: https://www.dropbox.com/s/r3dbjts88s9jgu4/%D0%97%D0%90%D0%AF%D0%92%D0%9A%D0%90-%D0%9A%D0%90%D0%A0%D0%A2%D0%9A%D0%90%20%D0%A3%D0%A7%D0%90%D0%A1%D0%9D%D0%98%D0%9A%D0%90%202020.docx?dl=0

Залишити відповідь