ПОЛОЖЕННЯ про IV Всеукраїнський конкурс професійного музичного мистецтва «Чарівний камертон» 7 – 9 лютого 2020 року, м. Дніпро

Засновником конкурсу є Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури України. Співорганізатором конкурсу виступає Дніпропетровська регіональна організація Національної спілки композиторів України та Управління культури і мистецтв департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Мета і завдання

            Всеукраїнський  конкурс професійного музичного мистецтва «Чарівний камертон» проводиться для музикантів-професіоналів, учнів та студентів музичних закладів. Головна мета конкурсу – підвищення кваліфікації викладачів, їх виконавської майстерності в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної музики та музики для струнних інструментів; створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навиків техніки композиторської творчості, знайомство з новинками нотної літератури сучасних українських композиторів; професійно-творчий обмін досвідом роботи, розповсюдження інноваційних форм та методів роботи на сучасному етапі навчання. Головні завдання: стимулювання та розвиток творчого потенціалу, об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків. Підвищення кваліфікації молодих фахівців та викладачів.

Організаційні засади участі у конкурсі

            Конкурс відбудеться 7 – 9 лютого 2020 року у м. Дніпро за адресою: ДМШ 15,

          вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 8-А  (житловий масив Перемога,  5)

            У конкурсі беруть участь викладачі-професіонали музичних закладів, а також конкурсанти, які пройшли відбіркові тури: учні мистецьких шкіл, училищ, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах  віком до 18 років (включно), студенти вищих навчальних закладів.

Конкурс проводиться у два тури: I – відбірковий; II – Всеукраїнський.

 Конкурсна програма: два твори (світової музичної класики, сучасного автора, бажано українського, або другий твір за вибором конкурсанта).

            Конкурс проходить за такими номінаціями:

    – «Інструментальний жанр»-

1.Фортепіано: солісти, дуети, ансамблі;

       1-А фортепіанний концерт;

       1-В  Концертмейстер.

 2. «Струнно-смичкові інструменти»       Солісти, ансамблі, оркестри.

 3. «Народні інструменти»          Солісти, ансамблі. Оркестр.

 4. « Духові та ударні інструменти»     Солісти, ансамблі. Оркестр.

 5. «Академічний вокал»: класичний твір та твір сучасних авторів.

           Солоспів. Вокальні дуети. Вокальні ансамблі. Хор.

  6. «Народний вокал». Солоспів. Ансамблі.

  6-A Фольклорні колективи: вокальний, інструментальний, вокально-інструментальний;

 7. «Естрадний вокал»: солісти, дуети, ансамблі.

      Обрядовий (календарно-обрядовий та родинно-обрядовий). Необрядовий (епічні, ліро-епічні та ліричні жанри). Дитячий фольклор (колискові, забавлянки, заклички, прозивалки, лічилки тощо).

 8. «Композитор-виконавець»: авторська пісня, інструментальні твори: номінації:

           1. Звернення до народних джерел;

            2. Мій дім – Україна;

            3. Народні герої живуть у наших серцях;

            4. Вільна композиція:улюблений образ ( вокальна та інструментальна музика).

 9. «Музично-теоретична композиція»: фрагмент із життя композиторів, оригінальне розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація.

 10.  Музично-теоретична олімпіада для учнів випускних класів мистецьких шкіл: завдання (теоретичний бліц-тест по вивченому матеріалу в рамках програми, диктант з до творенням другого речення, письмовий слуховий аналіз: інтервали, акорди, лади; читання з листа, творче завдання).

Примітка: виступ з фонограмою! Допускається тільки якісна фонограма «мінус» на СD або MD дисках, флешах (естрадний вокал). Кожен твір повинен бути записаний на окремому диску, або обидва твори на флешці. Порядок виконання твору відповідає його порядковому номеру, вказаному в заявці. Заміна твору під час конкурсу заборонена!

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями:

  Вікові  категорії:  Молодша А – до 8 років;   Молодша В – 9-10 років;   Середня – 11-12 років;  Старша – 13-14 років.   Юнацька – 15-17 років;      Молодіжна – 18-35 років;  Професійна (для викладачів музичних закладів).

Кандидати на участь у конкурсі подають:

1). Заявку-картку учасника  (бланк додається до Положення) «Центр музично-естетичного виховання «КАМЕРТОН» м. Дніпро, фестиваль-конкурс «Чарівний камертон», на E-mail: kamerton2016@ukr.net;  текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc., розмір шрифту заповнення даних – 14);

2). Копія документу про народження для солістів, дуетів, тріо (свідоцтво, паспорт)

3). Копію квитанції про   передоплату за участь 50%.

Заявки приймаються до 27 cічня 2020 року на адресу  електронної пошти: : kamerton2016@ukr.net,    

 Інформація надається із урахуванням вимог Закону України  «Про захист персональних даних».

Консультанти з професійних питань:  066-163-01–59,  066-155-33-26;

067-152-65-67,   050-966-67-19

        Консультанти з організаційних, громадських питань: 050-785-71-18,

        067-565-28-79  Галина Cеменівна. 

Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі.

Порядок виступів у Конкурсі по кожній номінації встановлюється  за датами надходження заявок. 

Виступ кожного учасника не повинен перевищувати 8-10 хвилин, викладачі-професіонали 10-15хв. Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому 10 хвилин виступу зберігається на кожну номінацію. Усі учасники Конкурсу представляють свою програму тільки у живому виконанні. 

Увага дo композиторів! композитор-виконавець обов’язково подає на розгляд журі клавіри своїх конкурсних творів у паперовому вигляді в 3 екземплярах безпосередньо перед початком прослуховування його конкурсного виступу. До вокального твору окремо подається віршований текст.

        Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня, або дипломантів та нагородженням спеціальними призами. Всім конкурсантам вручається диплом учасника конкурсу.

Журі конкурсу

            Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі провідних композиторів, музикознавців, високопрофесійних викладачів, музично-громадських діячів України. Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно до цього Положення.

Фінансові умови

Соліст – 430 грн.;  композитор-виконавець, концертмейстер – 390 грн;  

Дует – 220 грн. з однієї людини, видається один диплом, один кубок;

Від 3 до 6 осіб – 170 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;

Від 7 до 12  – 130 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;

Оркестр, хор – 95 грн. (за одну людину).

Музично-теоретична композиція – 390 грн.

Музично-теоретична олімпіада – 170 грн.

Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, а також документів, які підтверджують 50% передоплату за участь. Оплата проводиться не пізніше 27  січня  2020 року. 

ЗМІНИВСЯ  РОЗРАХУНКОВИЙ  РАХУНОК :

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334 р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299. Призначення платежу: Внесок за участь у фестивалі (прізвище учасника) обов’язково. 

Для відправки анкет – електронна пошта  kamerton2016@ukr.net телефон для довідок  067-565-28-79, 050-785-71-18  Галина Семенівна  

Добратися до ДМШ 15 (вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 8-А) від залізничного вокзалу – автобус № 152, зупинка житловий масив Перемога, 5  (поряд загальноосвітні школи № 73, 66 ). Добратися до ДМШ 15 (вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 8-А) від центру міста – автобус № 120, тролейбус № 12 зупинка житловий масив Перемога, 5  (поряд загальноосвітні школи № 73, 66 ).

Коментарі 5

Залишити відповідь