ПОЛОЖЕННЯ про Міжнародний фестиваль-конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»

Місце проведення: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Віталія Матусевича, 32А, концертна зала КПМНЗ «Криворізька міська музична школа  № 4» КМР.

Дата проведення: 03-05 квітня 2020 року.

Міжнародний фестиваль-конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми» проводиться за ініціативою адміністраціїКПМНЗ «Криворізька міська музична школа № 4» КМР, Благодійного фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу», за підтримки управління культури виконкому Криворізької міської ради, Металургійної районної у місті Кривому Розі ради, Національної всеукраїнської музичної спілки.

Мета конкурсу:  пропаганда баянного та акордеонного мистецтва, розвиток виконавської майстерності, розширення репертуару виконавців, популяризація творів сучасних українських та зарубіжних авторів, створених композиторами для баяна та акордеона, виявлення обдарованих дітей та молоді, обмін досвідом в організації навчання гри на баяні та акордеоні.

І. Номінації конкурсу та вікові категорії

У рамках фестивалю проводяться конкурсні прослуховування гри на баяні, акордеоні, гармоніці.

Конкурс проходить у наступних номінаціях та вікових категоріях:

СОЛІСТИ
І категорія (молодша) 6 – 9 років ІІ категорія (середня) 10 – 12 років ІІІ категорія (старша) 13 – 15 років
ІV категорія V категорія
А І-ІІ курси ВНЗ І-ІІ рівня акредитації В ІІІ-ІV курси ВНЗ І-ІІ рівня акредитації А І-ІІ курси ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації В ІІІ-ІV курси ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації С Магістри, аспіранти ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації
VI категорія
Професіонали

Ансамблі малої форми (до 6 учасників) та великої форми  повинні складатися переважно з інструментів за профілем (баян, акордеон, гармоніка).

АНСАМБЛІ
І категорія учні мистецьких шкіл ІІ категорія студенти ВНЗ І-ІІ рівня акредитації ІІІ категорія студенти ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації IV категорія Професіонали

II. Програмні вимоги

СОЛІСТИ І-ІІІ вікових категорій – два твори:

1) твір фольклорного характеру, бажано в аранжуванні і викладі сучасних авторів;

2) оригінальний твір за власним вибором естрадного напрямку.

         СОЛІСТИ ІV-VI вікових категорій мають змогу взяти участь у конкурсі з програмою естрадного та/або академічного напрямку:

А. Естрадний напрямок В. Академічний напрямок
Програма повинна складатися з музичних творів різноманітних естрадних напрямків (фолк, мюзет, джаз, танго, поп, рок тощо) 1) поліфонічний твір; 2) п’єса кантиленного характеру; 3) віртуозна п’єса

          АНСАМБЛІ мають змогу взяти участь у конкурсі з програмою естрадного та/або академічного напрямку: два твори естрадно-популярного та/або академічного напрямку (виконання без участі викладачів).

УВАГА! Конкурсні програми естрадного та академічного напрямку не можуть дублюватися. Конкурсні виступи у супроводі фонограм оцінюватимуться окремо.

За бажанням учасники конкурсу мають змогу один із творів конкурсної програми виконати у супроводі ударних інструментів (барабани, перкусія), наданого    організаторами конкурсу. Для цього необхідно надіслати ноти  оргкомітету до 22 березня  2020 року за електронною адресою suchasnirytmy@gmail.com.

III. Час виступу

СОЛІСТИ
І категорія (молодша) до 8 хв. ІІ категорія (середня) до 10 хв. ІІІ категорія (старша) до 12 хв.
ІV категорія V категорія VI категорія
А до 20 хв. В до 20 хв. А до 20 хв. В до 20 хв. Професіонали до 20 хв.
АНСАМБЛІ
до 20 хв.

IV. Програма конкурсу

Програмою конкурсу передбачено конкурсні прослуховування, майстер-класи та концерти членів журі та запрошених гостей. Курси підвищення кваліфікації Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (за попередніми заявками, Додаток 3). В рамках курсів підвищення кваліфікації викладачі-методисти  матимуть змогу презентувати власний (авторський) метод, прийом тощо з метою поширення власного методичного досягнення та досягнутих результатів роботи з його застосуванням у професійному середовищі.

Тези доповідей та заявку (Додаток 2) надіслати на електронну адресу suchasnirytmy@gmail.com до 8 березня 2020 року.

V. Склад журі

Видатні діячі культури і мистецтва, провідні науково-педагогічні працівники закладів культурно-мистецької освіти України, Литви, Польщі, Республіки Білорусь.

VI. Обов’язкові умови до учасників

         Члени журі не беруть участі в обговоренні та оцінюванні конкурсних виступів своїх учнів.

VІI. Критерії оцінювання

         Конкурсні виступи учасників оцінюються за загальними критеріями: технічна майстерність, артистизм, складність репертуару, втілення художнього образу, відчуття та дотримання стилю твору.

         Рішення журі є остаточним, оскарженню не підлягає.

VІII. Нагородження

         Учасники конкурсу нагороджуються дипломами та подарунками.

ІХ. Фінансове забезпечення конкурсу

Конкурс не є комерційним заходом та не має на меті отримання прибутку. Організація конкурсу частково відбувається за рахунок Благодійних внесків.

Благодійний внесок за участь у конкурсі складає:

  • для учасників І, ІІ, ІІІ категорій у номінації «солісти»  – відсутній;
  • для учасників  І категорії у номінації  «ансамблі» – відсутній;
  • для учасників  IV, V, VI категорій у номінації «солісти»  – 200 грн.;
  • для учасників  ІІ, ІІІ, IV категорій у номінації  «ансамблі» – 300 грн.

Банківські реквізити для перерахування благодійного внеску:

Отримувач: БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу»

Код ЄДРПОУ   37861765

П/р №   UA18 305750 00000 26000053513515

ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»

МФО   305750

Х. Організаційні питання

         Оргкомітет надає допомогу в організації проживання. Всі витрати конкурсантів, викладачів та супроводжуючих осіб здійснюються за рахунок відрядника чи за власний рахунок.

         Оргкомітет залишає за собою право вносити зміни в порядок проведення конкурсу, запису та трансляції конкурсних виступів, а також їх розповсюдження.

         Журі залишає за собою право відбору учасників для виступу у гала-концерті.

Для участі у конкурсі необхідно до 15.03.2020 року надати заявку (Додаток 1) разом із додатками на електронну адресу suchasnirytmy@gmail.com.

До заявки додаються:

  • фото для оформлення друкованої продукції (буклету);
  • сканована копія квитанції про оплату благодійного внеску;
  • сканкопію свідоцтва про народження (паспорта) та ідентифікаційного коду дитини, у разі відсутності ідентифікаційного коду дитини – сканкопію паспорту та ідентифікаційного коду одного з батьків.

Важливо!!! У день реєстрації конкурсанту  при собі обов’язково мати копію свідоцтва про народження та ідентифікаційний код дитини (у разі відсутності ідентифікаційного коду дитини, при собі мати  ксерокопію паспорту та ідентифікаційного коду одного з батьків).

Адреса оргкомітету: 50065 м. Кривий Ріг вул. Віталія Матусевича, буд. 32А

З питань участі у фестивалі-конкурсі: +380982469412 Олена Ковальська; +380972787758 Ольга Кулакевич

З питань організації проживання звертатися за телефоном:

+380674903056 Анжела Коваленко Електронна адреса: suchasnirytmy@gmail.com

Залишити відповідь