Дата і місце проведення:
8-12 квітня 2020 р., м. Кривий Ріг, Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.
Організатори Фестивалю-конкурсу: Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.
Метою Фестивалю-конкурсу є збереження та розвиток кращих традицій вітчизняного музично-виконавського мистецтва; зростання його ролі й значення в духовному житті сучасного українського суспільства; виявлення та підтримка талановитої молоді; підвищення виконавської майстерності солістів і творчих колективів.
Умови участі: Фестиваль-конкурс є відкритим для музикантів-виконавців навчальних закладів освіти і культури різних рівнів акредитації.
Номінація «виконавець-інструменталіст»
- сольне виконавство (фортепіано, струнні, духові та народні інструменти);
- інструментальні ансамблі – дуети, тріо, квартети;
- інструментальні ансамблі (від 5 до 15 учасників);
- оркестри.
Програма виступу
Два різнохарактерних твори.
Критерії оцінювання: художність виконання та стильова грамотність, технічна майстерність, чистота інтонації (для струнних та духових інструментів), артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.
Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців такихкатегорій:
І Категорія – учні старших класів загальноосвітніх шкіл.
ІІ Категорія – учні старших класівпозашкільних мистецьких навчальних закладів (музичні школи, школи мистецтв, центри дитячої та юнацької творчості).
ІІІ Категорія – студенти педагогічних коледжів, коледжів культури.
ІV Категорія – студентимузичних коледжів, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.
ІV Категорія – студенти коледжів та закладів вищої освіти немистецького спрямування.
V Категорія – вчитель/викладач-виконавець.
Номінація «Виконавець-вокаліст»
- сольне виконавство (академічний, естрадний та народний спів);
- вокальні ансамблі – дуети, тріо, квартети (академічний, естрадний та народний спів).
Програма виступу
Академічний спів: два різнохарактерні твори у супроводі концертмейстера, у програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (українська народна пісня або твір українського композитора). Один з творів може виконуватись а’саppеllа.
Естрадний спів: два різнохарактерні твори, у програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (українська народна пісня або твір українського композитора чи виконавця). Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс.Один з творів може виконуватись а’саppеllа.
Народний спів: два різнохарактерні твори, у програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (українська народна пісня або твір українського композитора чи виконавця). Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс.Один з творів може виконуватись а’саppеllа.
Критерії оцінювання: вокальні дані (тембр, сила, діапазон голосу); технічна майстерність і культура виконання; чистота інтонації; художність виконання та стильова грамотність, артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.
Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців такихкатегорій:
І Категорія – 14-16 років.
ІІ Категорія – 17-18 років.
ІІІ Категорія – 19-22 роки.
ІV Категорія – 23 і старші.
Номінація «Вокально-хорові колективи»
- вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників);
- хорові колективи.
Програма виступу
Вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників): два різнохарактерні твори. Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс. Один з творів може виконуватись а’саppеllа. У програмі колективу повинен бути твір українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).
Хорові колективи:два різнохарактерні твори, один з них – а’саppеllа. Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс. У програмі колективу повинен бути твір українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).
Критерії оцінювання: технічна майстерність і культура виконання, чистота інтонації, художність виконання та стильова грамотність, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.
Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців таких категорій:
І Категорія – вокальні ансамблі та хори старших класів загальноосвітніх шкіл.
ІІ Категорія – вокальні ансамблі та хори старших класів позашкільних мистецьких навчальних закладів (музичні школи, школи мистецтв, центри дитячої та юнацької творчості).
ІІІ Категорія – вокальні ансамблі та хори музичних, педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.
Номінація «Виконавець-хоровий диригент»
Програма виступу
1. Хоровий твір а’саppеllа.
2. Хоровий твір з інструментальним супроводом.
3. Усна презентація одного з творів українською мовою тривалістю до 3?х хвилин.
У програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).
Критерії оцінювання: технічна майстерність, художність виконання та стильова грамотність, якість усної презентації хорового твору, артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.
Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців такихкатегорій:
І Категорія – студенти І та ІІ курсів педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.
ІІ Категорія – студенти старших курсів педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.
ІІІ Категорія – студенти музичних коледжів та мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів, які мають попередню фахову підготовку з хорового диригування (випускники музичних та педагогічних коледжів, коледжів культури).
Місце проведення: Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.
Конкурсну програму оцінює професійне незалежне журі. Його склад формується Оргкомітетом. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає. Переможці Фестивалю-конкурсу нагороджуються дипломами «Лауреат» та «Дипломант». Кращі виступи конкурсантів у номінаціях отримують Гран-Прі Фестивалю-конкурсу, оригінальний кубок переможця та грошову винагороду або цінний подарунок. Журі залишає за собою право присуджувати не всі місця й не присуджувати Гран-Прі. Володарі Гран-Прі Фестивалю-конкурсу “Музичний дивоцвіт” попередніх років не можуть бути учасниками Фестивалю-конкурсу.
Витрати на проживання, харчування, проїзд учасників Фестивалю-конкурсу здійснюються за рахунок сторони, яка відряджає, або за власні кошти учасників.
Черговість виступів визначається за порядком поданих заявок. Оргкомітет залишає за собою право здійснювати аудіо- та відеозапис Фестивалю-конкурсу та транслювати виступи. Оголошення результатів та нагородження переможців здійснюється після конкурсних прослуховувань у кожній номінації. Інформація про результати та переможців Фестивалю-конкурсу буде розміщена на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету.
Благодійний внесок для участі у Фестивалі-конкурсі (організаційні витрати та призовий фонд) складає:
Солісти: 200 грн.
Ансамблі (дуети, тріо, квартети): 120 грн. з учасника.
Вокальні, інструментальні ансамблі від 5 до 15 учасників: 80 грн. з учасника.
Оркестри та хорові колективи: 50 грн. з учасника.
Для участі у Фестивалі-конкурсі необхідно надіслати до Оргкомітету заявку (див. Додаток) до 31 березня 2020 року.
У день виступу конкурсанти повинні своєчасно прибути до місця проведення Фестивалю-конкурсу та пройти реєстрацію не пізніше, як за годину до свого виступу.
Адреса Оргкомітету:
Криворізький державний педагогічний університет, музично-хореографічне відділення факультету мистецтв, вул. Олександра Васякіна, 54-а, м. Кривий Ріг, 50086
Контакти:
Номінація «Виконавець-інструменталіст» – сольне виконавство (фортепіано, струнні, духові та народні інструменти):
Чеботаренко Ольга Валеріївна – 0973424765
hvostic7@gmail.com
Номінація «Виконавець-інструменталіст» – інструментальні ансамблі та оркестри:
Ярошенко Олена Миколаївна – 0964202110
elena20171961@gmail.com
Номінація «Виконавець-вокаліст» – сольне виконавство та вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети) – академічний спів:
Косяк Людмила Іванівна – 0980502978
mila.kosyak@gmail.com
Номінація «Виконавець-вокаліст» – сольне виконавство та вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети) – естрадний та народний спів:
Вікторова Маргарита Вікторівна –0978196995
mviktorova209@gmail.com
Номінація «Вокально-хорові колективи» – вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників) та хорові колективи:
Кокарева Елеонора Олексіївна – 0983094721
e.o.kokareva@gmail.com
Номінація «Виконавець-хоровий диригент»:
Бондаренко Анжеліка Володимирівна – 0684193738
bondarenko_ang@ukr.net