ПОЛОЖЕННЯ ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу музикантів-виконавців «МУЗИЧНИЙ ДИВОЦВІТ» 8-12 квітня 2020 р., м. Кривий Ріг

Дата і місце проведення:
8-12 квітня 2020 р., м. Кривий Ріг, Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.

Організатори Фестивалю-конкурсу: Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.

Метою Фестивалю-конкурсу є збереження та розвиток кращих традицій вітчизняного музично-виконавського мистецтва; зростання його ролі й значення в духовному житті сучасного українського суспільства; виявлення та підтримка талановитої молоді; підвищення виконавської майстерності солістів і творчих колективів.

Умови участі: Фестиваль-конкурс є відкритим для музикантів-виконавців навчальних закладів освіти і культури різних рівнів акредитації.

Номінація «виконавець-інструменталіст»

  • сольне виконавство (фортепіано, струнні, духові та народні інструменти);
  • інструментальні ансамблі дуети, тріо, квартети;
  • інструментальні ансамблі (від 5 до 15 учасників);
  • оркестри.

Програма виступу

Два різнохарактерних твори.

Критерії оцінювання: художність виконання та стильова грамотність, технічна майстерність, чистота інтонації (для струнних та духових інструментів), артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців такихкатегорій:

І Категорія – учні старших класів загальноосвітніх шкіл.

ІІ Категоріяучні старших класівпозашкільних мистецьких навчальних закладів (музичні школи, школи мистецтв, центри дитячої та юнацької творчості).

ІІІ Категорія – студенти педагогічних коледжів, коледжів культури.

ІV Категорія студентимузичних коледжів, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.

ІV Категорія – студенти коледжів та закладів вищої освіти немистецького спрямування.

V Категорія вчитель/викладач-виконавець.

Номінація «Виконавець-вокаліст»

  • сольне виконавство (академічний, естрадний та народний спів);
  • вокальні ансамблі – дуети, тріо, квартети (академічний, естрадний та народний спів).

Програма виступу

Академічний спів: два різнохарактерні твори у супроводі концертмейстера, у програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (українська народна пісня або твір українського композитора). Один з творів може виконуватись а’саppеllа.

Естрадний спів: два різнохарактерні твори, у програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (українська народна пісня або твір українського композитора чи виконавця). Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс.Один з творів може виконуватись а’саppеllа.

Народний спів: два різнохарактерні твори, у програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (українська народна пісня або твір українського композитора чи виконавця). Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс.Один з творів може виконуватись а’саppеllа.

Критерії оцінювання: вокальні дані (тембр, сила, діапазон голосу); технічна майстерність і культура виконання; чистота інтонації; художність виконання та стильова грамотність, артистизм, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців такихкатегорій:

І Категорія – 14-16 років.

ІІ Категорія17-18 років.

ІІІ Категорія – 19-22 роки.

ІV Категорія – 23 і старші.

Номінація «Вокально-хорові колективи»

  • вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників);
  • хорові колективи.

Програма виступу

Вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників): два різнохарактерні твори. Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс. Один з творів може виконуватись а’саppеllа. У програмі колективу повинен бути твір українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).

Хорові колективи:два різнохарактерні твори, один з них – а’саppеllа.  Дозволено використання різних видів музичного супроводу окрім фонограми плюс. У програмі колективу повинен бути твір українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).

Критерії оцінювання: технічна майстерність і культура виконання, чистота інтонації,  художність виконання та стильова грамотність, технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців таких категорій:

І Категорія – вокальні ансамблі та хори старших класів загальноосвітніх шкіл.

ІІ Категорія – вокальні ансамблі та хори старших класів позашкільних мистецьких навчальних закладів (музичні школи, школи мистецтв, центри дитячої та юнацької творчості).

ІІІ Категоріявокальні ансамблі та хори музичних, педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.       

Номінація «Виконавець-хоровий диригент»

Програма виступу

1. Хоровий твір а’саppеllа.

2. Хоровий твір з інструментальним супроводом.

3. Усна презентація одного з творів українською мовою тривалістю до 3?х хвилин.

У програмі конкурсанта повинен бути твір українською мовою (обробка української народної пісні або твір українського композитора).

Критерії оцінювання: технічна майстерність, художність виконання та стильова грамотність, якість усної презентації хорового твору, артистизм,  технічна та змістовна складність творів, що виконуються.

Фестиваль-конкурс проводиться для виконавців такихкатегорій:

І Категорія – студенти І та ІІ курсів педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.

ІІ Категоріястуденти старших курсів педагогічних коледжів, коледжів культури, мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів.

ІІІ Категоріястуденти музичних коледжів та мистецьких факультетів педагогічних (класичних, гуманітарних) університетів, які мають попередню фахову підготовку з хорового диригування (випускники музичних та педагогічних коледжів, коледжів культури). 

Місце проведення: Криворізький державний педагогічний університет, факультет мистецтв.

Конкурсну програму оцінює професійне незалежне журі. Його склад формується Оргкомітетом. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає. Переможці Фестивалю-конкурсу нагороджуються дипломами «Лауреат» та «Дипломант». Кращі виступи конкурсантів у номінаціях отримують Гран-Прі Фестивалю-конкурсу, оригінальний кубок переможця та грошову винагороду або цінний подарунок. Журі залишає за собою право присуджувати не всі місця й не присуджувати Гран-Прі. Володарі Гран-Прі  Фестивалю-конкурсу “Музичний дивоцвіт” попередніх років не можуть бути учасниками Фестивалю-конкурсу.

Витрати на проживання, харчування, проїзд учасників Фестивалю-конкурсу здійснюються за рахунок сторони, яка відряджає, або за власні кошти учасників.

Черговість виступів визначається за порядком поданих заявок. Оргкомітет залишає за собою право здійснювати аудіо- та відеозапис Фестивалю-конкурсу та транслювати виступи. Оголошення результатів та нагородження переможців здійснюється після конкурсних прослуховувань у кожній номінації. Інформація про результати та переможців Фестивалю-конкурсу буде розміщена на офіційному сайті Криворізького державного педагогічного університету.

Благодійний внесок для участі у Фестивалі-конкурсі (організаційні витрати та призовий фонд) складає:

Солісти: 200 грн.

Ансамблі (дуети, тріо, квартети): 120 грн. з учасника.

Вокальні, інструментальні ансамблі від 5 до 15 учасників: 80 грн. з учасника.

Оркестри та хорові колективи: 50 грн. з учасника.

Для участі у Фестивалі-конкурсі необхідно надіслати до Оргкомітету заявку (див. Додаток) до 31 березня 2020 року.

У день виступу конкурсанти повинні своєчасно прибути до місця проведення Фестивалю-конкурсу та пройти реєстрацію не пізніше, як за годину до свого виступу.

Адреса Оргкомітету:

Криворізький державний педагогічний університет, музично-хореографічне відділення факультету мистецтв, вул. Олександра Васякіна, 54-а, м. Кривий Ріг, 50086

Контакти:

Номінація «Виконавець-інструменталіст» – сольне виконавство (фортепіано, струнні, духові та народні інструменти):

Чеботаренко Ольга Валеріївна0973424765
hvostic7@gmail.com

Номінація «Виконавець-інструменталіст» – інструментальні ансамблі та оркестри:

Ярошенко Олена Миколаївна 0964202110 
elena20171961@gmail.com

Номінація «Виконавець-вокаліст» – сольне виконавство та вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети) – академічний спів:

Косяк Людмила Іванівна0980502978
mila.kosyak@gmail.com

Номінація «Виконавець-вокаліст» – сольне виконавство та вокальні ансамблі (дуети, тріо, квартети) – естрадний та народний спів:

Вікторова Маргарита Вікторівна 0978196995
mviktorova209@gmail.com

Номінація «Вокально-хорові колективи» – вокальні ансамблі (від 5 до 15 учасників) та хорові колективи:

Кокарева Елеонора Олексіївна 0983094721
e.o.kokareva@gmail.com

Номінація «Виконавець-хоровий диригент»:

Бондаренко Анжеліка Володимирівна  0684193738
bondarenko_ang@ukr.net

Залишити відповідь