ПОЛОЖЕННЯ про ІХ-й Всеукраїнський відкритий конкурс молодих виконавців (ансамблів) на мідних духових інструментах імені В’ячеслава Старченка 23-25 квітня 2020 р.

Засновники конкурсу:

 • Міністерство освіти і науки України
 • Рівненський державний гуманітарний університет  
 • Кафедра духових та ударних інструментів Інституту мистецтв        
Співзасновники конкурсу:
 • Управління культури  і туризму Рівненської облдержадміністрації
 • Управління у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації
 • Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради
 • Асоціація діячів духової музики Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної   спілки.

         Конкурс проводиться з метою виявлення і підтримки творчо обдарованої молоді, популяризації творчості українських та зарубіжних композиторів, обміну науково-методичним досвідом,  розвитку та престижу української національної школи гри на  духових та ударних інструментах, привернення уваги громадськості до проблем  інструментального та ансамблевого музичного мистецтва в Україні.

Умови та порядок проведення конкурсу:

 • конкурс відбудеться 23-25 квітня 2020 року;
 • конкурс проводиться серед виконавців (ансамблів) на мідних духових інструментах:
 • молодша група: учні ДМШ, учасники мистецьких гуртків та студій палаців дітей та молоді, учні спеціалізованих шкіл-інтернатів (до 8 класу), талановита молодь загальноосвітніх шкіл.
 • середня група: студенти  закладів вищої освіти I-II рівнів акредитації (музичні та педагогічні училища, училища та коледжі культури і мистецтва) та учні спеціалізованих шкіл – інтернатів (9-11 класи).
 • старша група: студенти  закладів вищої освіти IIІ-ІV рівнів акредитації (музичні академії, консерваторії, інститути мистецтв, інститути культури, музично – педагогічні факультети гуманітарних вузів, творча молодь віком до 35 років).

Конкурс відбувається в два тури у формі публічного виступу, порядок якого визначається згідно з жеребкуванням:

1ий тур (відбірковий) проводиться мистецькими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації;

2-ий тур (підсумковий) проводиться Рівненським державним гуманітарним університетом.

Фінансування конкурсу:

 • фінансування конкурсу здійснюється за рахунок його засновників, співзасновників, спонсорів та меценатів;
 • за рахунок благодійних внесків та інших надходжень не заборонених чинним законодавством України;

Для фінансової підтримки проведення конкурсу здійснюються благодійні внески індивідуальними виконавцями  та ансамблями  визначені оргкомітетом в розмірі:

 • молодша група – 300 грн.;
 • середня група – 400 грн.;
 • старша група – 500 грн.
 • благодійні внески здійснюються на рахунок: Приватбанк (ЄДРПОУ 03963986, код 333391) рахунок № 26007054725254 (Поточний рахунок), Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки з поміткою “Благодійний внесок за участь у конкурсі імені В’ячеслава Старченка”
 • витрати на проживання, харчування, відрядження учасників та супроводжуючих осіб (концертмейстерів, викладачів) здійснюються за рахунок організацій, що направляють або за рахунок самих учасників.

Організатори конкурсу  надають допомогу учасникам при вирішенні питання поселення в готелі м. Рівне на період проведення конкурсу.

Заявки на участь у конкурсі (завірені керівником навчального закладу або структурного підрозділу) та копію квитанції про оплату благодійного внеску надсилаються на електронну адресу tsiuliupa@ukr.net. в оргкомітет конкурсу до 20 березня 2020 року.

Документи, подані після 20 березня 2020 р. або не в повному обсязі – не розглядаються.

Після розгляду поданих документів оргкомітет надсилає повідомлення про право участі в конкурсі.

Зміни у заявленій конкурсній програмі не допускаються.

Документи, надіслані до оргкомітету конкурсу, відправникам не повертаються.

Порядок проведення конкурсу:

 • заїзд і розміщення учасників конкурсу 23 квітня 2020 року;
 • жеребкування учасників конкурсу відбудеться до 13.00 год. 23 квітня 2020 р. в період реєстрації (аудиторія № 22 Інституту мистецтв РДГУ, вул. Хвильового, 7);
 • урочисте відкриття конкурсу відбудеться о 15.00 год. 23 квітня 2020 року  в концертному залі Інституту мистецтв РДГУ вул. Хвильового, 7;

–  конкурсні виступи виконавців (ансамблів) на мідних духових інструментах

 24-25 квітня 2020 року;

– проведення майстер-класів і презентацій сучасних наукових, навчально-методичних та нотних видань  України та зарубіжжя  (24-25 квітня);

–  ХII Міжнародна науково-практична конференція «Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя» 25 квітня 2020 року,зал Вченої ради Інституту мистецтв РДГУ (вул. Хвильового, 7); 

– оголошення результатів  та концерт переможців конкурсу – 25 квітня 2020 року в залі камерної та органної музики обласної філармонії (вул. Соборна, 137).

КОНКУРСНІ ВИМОГИ

до виконавців на музичних інструментах (труба, валторна, тромбон, тенор, баритон, туба)

Молодша група

Учасники молодшої групи у всіх номінаціях виконують 2 різнохарактерних  твори (один з яких – твір українського композитора)

1. Твір кантиленного характеру.

2. Твір рухливого характеру.

Середня група

Учасники середньої  групи у всіх номінаціях виконують 2 різнохарактерних  твори (один з яких – твір українського композитора)

1.Твір великої форми (концерт, соната – 1 або 2-3 частини).

2.Твір  кантиленного або віртуозного характеру.

Старша група

Учасники старшої  групи у всіх номінаціях виконують 2 різнохарактерних  твори (один з яких – твір українського композитора)

1.Твір великої форми (концерт, соната).

2.Твір  кантиленного або віртуозного характеру.

Вимоги до  ансамблів мідних духових інструментів:

 • обов’язковий  твір українського композитора;
 • 2-3 п’єси різних за характером на вибір учасників.

           Порядок  виконання творів  – за бажанням виконавців, ансамблів.

Конкурсна програма виконується напам’ять (за винятком ансамблів).

Нагородження переможців

         Переможцям конкурсу присвоюються звання:

         Володар “Гран-прі”- з врученням диплома та грошової премії або цінного подарунка.

         “Лауреат” 1, 2, 3 ступеня – з врученням диплома та грошової премії або   цінного подарунка.

         “Дипломант”   з врученням диплома.

         “Подяка” – за участь в конкурсі (усім учасникам конкурсу, кращим концертмейстерам, викладачам).

         Переможці конкурсу зобов’язані взяти участь в Гала – концерті конкурсу.

Журі залишає за собою право:

не присуджувати Гран-прі; присуджувати не всі призові місця; нагороджувати грамотами та іншими подарунками кращих викладачів та концертмейстерів. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

В рамках конкурсу планується проведення майстер-класів, презентацій новітніх наукових, навчально-методичних і нотних видань та ХII Міжнародної науково-практичної конференції «Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя» з друком  збірника наукових праць.

Заявки на участь у конкурсі в друкованому вигляді та копії квитанцій про оплату благодійного внеску  подаються до 20 березня 2020  року за електронною поштою: tsiuliupa@ukr.net

Директор конкурсу – Цюлюпа Степан Данилович, заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри духових та ударних інструментів Інституту мистецтв РДГУ.

Виконавчий директор конкурсу – Сіончук Олександр Володимирович, доцент кафедри духових та ударних інструментів Інституту мистецтв РДГУ.

Контактні телефони – роб. (0362) 62-10-86 роб., моб. 8-099-933-58-89, 096-113-67-53, 097-835-58-07.

______________________________________________________________________________

Міністерство освіти і науки України
Рівненський державний гуманітарний університет
Кафедра духових та ударних інструментів
Асоціація діячів духової музики Рівненського обласного відділення
Національної всеукраїнської музичної спілки 

ЗАПРОШУЮТЬ

студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів, наукових і творчих працівників закладів вищої освіти України та зарубіжжя до участі в XII Міжнародній науково – практичній конференції Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя”.

( 24-25 квітня 2020 року)

Матеріали конференції будуть опубліковані в збірнику наукових праць „Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя” випуск № 12, 2020 року, який затверджено наказом Державної реєстраційної служби України № 240 від 17.04.2013 року і має Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, серія КВ № 19865-9665Р та зареєстровано в ISSN International Centre (Paris, FRANCE): ISSN 2522-1590 (Оnline) ISSN 2522-1582 (Print). Збірник зареєстровано в міжнародних науково-метричних базах Google Scholar та Academic Resource Index ResearchBib. Статті учасників конференції друкуються безкоштовно (незалежно від кількості сторінок), оплачується тільки собівартість самого збірника, яку визначає видавництво «Волинські обереги». м. Рівне. Статті докторів  наук України  друкуються безкоштовно.

В и м о г и   д о   о ф о р м л е н н я   м а т е р і а л і в:

 • Обсяг матеріалу 8-12 сторінок формату А4, надрукованих через 1,5 інтервали. Поля: верхнє, ліве, нижнє – 2 см., праве – 1,5 см. Абзац – 1 см., українською, російською, польською та англійською мовами, шрифт 14 Times New Roman.
 • Справа вгорі друкуються прізвище й ініціали автора; рядком нижче – наукове звання,  вчена ступінь, посада та назва навчального закладу, в якому працює автор.
 • Через інтервал великими літерами по центру подається назва статті.
 • Після назви, через інтервал – анотації (500 знаків) українською та (800 знаків) англійською мовами. Основний текст. Посилання на літературні джерела оформляється в квадратних дужках: вказується номер джерела за списком та номер сторінки з цитованої праці. Наприклад: [5, с.38].
 • Після тексту через інтервал друкується по центру великими літерами слово ЛІТЕРАТУРА. Нижче подаються джерела за абеткою. Короткі відомості про автора статті, моб. телефон, ел. адреса та адреса пошти для доставки збірника наукових праць.

Вимоги до написання статей:

 • Формування мети, завдання  статті та гіпотези дослідження;
 • Аналіз досліджень і публікацій з даної проблеми, виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується наукове дослідження;
 • Виклад основного матеріалу та обґрунтування отриманих наукових результатів;
 • Висновки та перспективи подальших розвідок з проблеми дослідження.

Напрями роботи конференції:

 • Національна та зарубіжна школи духового виконавства: витоки та становлення;
  • Сучасний стан і перспективи розвитку інструментального, ансамблевого та оркестрового виконавства на духових і ударних інструментах в Україні та за кордоном;
  • Роль і місце видатних педагогів, виконавців на духових інструментах і мистецьких навчальних закладів у контексті розвитку національної культури України та зарубіжжя;
  • Музично-педагогічні концепції підготовки фахівців інструментального, ансамблевого та диригентсько – оркестрового духового виконавства.

Статті подаються в оргкомітет конференції до 20 березня 2020 року електронною поштою: tsiuliupa@ukr.net  Цюлюпа Степан Данилович – заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри духових та ударних інструментів  Інституту мистецтв РДГУ.
Телефон для довідок:  моб. (099) 933-58-89., (096) 113-67-53.

Залишити відповідь