XXVII Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї – Противлення злу мистецтвом»

З 9 по 25 жовтня на базі ХНУМ імені І.П. Котляревського відбувся XXVII Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї – Противлення злу мистецтвом», що цього року було прийнято до Європейської асоціації фестивалів (EFA-AEF). Асамблеї – 2020 були присвячені ювілею генія світової музичної культури – Людвіга ван Бетховена.

На офіційному каналі фестивалю (www.youtube.com/c/KharkivAssemblies) було трансльовано 18 концертів – симфонічної, камерної музики, сольних виступів:, зокрема концерти Костянтина Ліфшиця (Швейцарія), Вольфганга Манца (Німеччина), Маргаріти Ескарпа, Юрія Насушкіна, Лідії Стратулат (Іспанія), Ференца Берната (Угорщина), Олега Безбородька, Марка Топчія, Назара Аддаті (Україна).

Широкий резонанс викликали концерти класів видатних викладачів ХНУМ імені І.П. Котляревського: народної артистки України, професора Тетяни Вєркіної, професора Олени Щелкановцевої; творчий вечір народного артиста України, відомого харківського композитора Володимира Птушкіна.

У рамках фестивалю було проведено дві науково-практичні конференції: «Бетховен та ХХІ сторіччя: європейській простір мистецької освіти» та «Диригентська хорова освіта: синтез теорії та практики», коло учасників яких також було значно розширене через інтернет-формат.

Вже в п’яте у рамках фестивалю відбувся Міжнародний конкурс музичного мистецтва «Харківські асамблеї» – унікальний проект в українському музичному просторі, один з чотирьох музичних конкурсів України, що входять до Асоціації європейських музичних молодіжних конкурсів (EMCY). До заключного туру було допущено майже 30 учасників з Китаю, Німеччини, Австрії, Італії, США, Швейцарії, Ізраїлю, Литви, Коста-Ріки, Панами, України. Шановне інтернаціональне журі (професори з США, Канади, Німеччини, Швейцарії, Іспанії, України, частина з яких – випускники ХНУМ) підтвердило дуже високий рівень учасників та визначило найкращих молодих музикантів. https://kharkovassemblies.com/mizhnarodnyi-konkurs-muzychnoho-mystetstva/

Залишити відповідь