ПОЛОЖЕННЯ про ХIX Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “ЖИВА МУЗИКА” 22-23 травня 2021 року, м. Київ Конкурс проводиться дистанційно!

Засновником Конкурсу є Національна всеукраїнська музична спілка. Співорганізатором Конкурсу виступає Національна Спілка композиторів України. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Мета і завдання

Всеукраїнський конкурс юних композиторів-виконавців “Жива музика” спрямований на виявлення талановитої молоді, яка має нахил до написання музичних творів в галузі фортепіанної, духової, народно-інструментальної, вокальної, вокально-інструментальної, джазової музики та музики для струнних інструментів. Головні завдання: створення сприятливих умов для вдосконалення юними обдаруваннями їх композиторської і виконавської майстерності, навиків техніки композиторського письма, вивчення та аналіз зразків сучасних музичних творів, залучення та активізація діяльності музичних закладів, шкіл мистецтв, творчих організацій та об’єднань в напрямку формування сучасних програм музично-естетичного виховання дітей і молоді; виховання у підростаючого покоління прагнення до високо-естетичних ідеалів та смаків.

Організаційні засади участі у конкурсі

Конкурс відбудеться 22-23 травня 2021року в м. Києві (Зал Київської міської організації Національної Спілки композиторів України, вул. Пушкінська, 32  дистанційно). Члени журі прослуховують надіслані відео-записи юних композиторів з обов’язковим наданням нотних партитур в електронному вигляді в форматі pdf

 У конкурсі беруть участь учні музичних шкіл, училищ, студій при вищих та спеціальних музично-освітніх закладах, шкіл мистецтв віком до 18 років (включно), які самостійно виконують музичні твори, створені ними.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

– «Фортепіанна музика»;

– «Музика для струнних інструментів»;

– «Музика для духових інструментів»;

– «Музика для народних інструментів»;

– «Вокальна музика, солоспів»;

– «Джазова музика» (вокальний, інструментальний жанри).

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями.

Кандидати на участь у конкурсі подають:

1. Заявку-картку учасника  (бланк додається до Положення;  заявка разом з нотними партитурами та відео-записом програми з посиланням на You Tube  надсилається електронною поштою, текстовий файл повинен бути тільки у програмі Word з розширенням doc, розмір шрифту заповнення даних – 14);

2. Клавіри конкурсних творів в електронному вигляді (направити електронною поштою, на кожному клавірі необхідно зазначити назву твору, прізвище та ім’я автора.

 Кращі взірці конкурсних творів за пропозицією Журі мають право брати участь у заключному Гала-концерті, який буде відображено на сайті НВМС.

3. Копія документу про народження (свідоцтво, паспорт).

Заявки приймаються до 14 травня 2021 року на адресу Оргкомітету: Національна всеукраїнська музична спілка, на е-mail:  nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net  Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях конкурсу, заявка-картка учасника заповнюється і подається на кожну номінацію окремо.

Дане положення дорівнюється офіційному виклику на участь у Конкурсі.

Порядок прослуховування конкурсантів  у Конкурсі по кожній номінації встановлюється за датами надходження заявок.

Виступ кожного учасника не повинен перевищувати 10 хвилин, незалежно від кількості творів. Конкурсанту надається право брати участь у двох номінаціях, при цьому 10 хвилин виступу зберігається на кожну номінацію. Усі учасники Конкурсу представляють свою програму (відео-запис)  з посиланням на You tube тільки у живому виконанні конкурсанта,  якщо є потреба, із залученням ілюстраторів.

Для демонстрації конкурсних творів для інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, конкурсант може залучити музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта.

З метою організації рецензування творів, які представляються на конкурс, композитор-виконавець обов’язково подає на розгляд журі клавіри своїх конкурсних творів у електронному вигляді разом із заявкою та відео. До вокального твору окремо подається віршований текст.

Переможцям Конкурсу присуджується звання лауреатів з врученням відповідних дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня та нагородженням спеціальними призами. Всім конкурсантам вручається диплом учасника конкурсу.

Журі конкурсу

Прослуховування та оцінювання конкурсних програм здійснює Журі у складі провідних композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів України. Журі затверджується засновником конкурсу і працює відповідно до цього Положення.

Фінансові умови

Кожен учасник конкурсу  сплачує благодійний вступний внесок у розмірі 250,00 гривень на рахунок:

           Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.   Призначення платежу:  Внесок за участь у конкурс (прізвище учасника) обов’язково. 

Заходи конкурсу

22 травня 2021 року, субота:

відкриття конкурсу; конкурсні прослуховування юних композиторів-виконавців членами журі.

23 травня 2021 року, неділя: конкурсні прослуховування юних композиторів-виконавців членами журі.

24-27 травня  2021 року – підсумки та заключний концерт лауреатів конкурсу юних композиторів-виконавців “ЖИВА МУЗИКА”-2021.

Залишити відповідь