ПОЛОЖЕННЯ про IX Всеукраїнський хоровий конкурс імені Миколи Леонтовича м. Київ, 16-17 жовтня 2021 р.

Конкурс присвячено 100 річниці заснування Всеукраїнського хорового товариства імені Миколи Леонтовича

Всеукраїнський хоровий конкурс носить ім’я видатного українського композитора, хорового диригента, музично-громадського діяча, педагога, фольклориста Миколи Дмитровича Леонтовича (1877-1921).

Головними засновниками і організаторами Конкурсу є Міністерство культури України, Національна всеукраїнська музична спілка та Всеукраїнське хорове товариство імені Миколи Леонтовича. Конкурс проводиться за підтримки Українського культурного фонду.

Головна мета Конкурсу – сприяння подальшому розвитку хорового мистецтва, продовження і збагачення традицій української музично-хорової культури, зростання її значення у духовному житті суспільства; ініціювати створення додаткового мистецького простору можливостей для молодих співаків і диригентів України. Також розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл хорового виконавства, піднесення художнього рівня та вдосконалення виконавської майстерності хорових колективів України.

Проект спрямований на виховання мистецької еліти України, зміцнення творчих і особистих зв’язків серед хормейстерів та молодих людей, що обрали своїм фахом українських хоровий спів, усвідомлення ними хорового мистецтва, як корінного жанру української культури через відродження з небуття забутих пластів української духовності.

Організаційні засади участі у Конкурсі

Конкурс проводиться за такими номінаціями:

Мішані хори (від 33 до 50 співаків);

Камерні хори (від 16 до 32 співаків);

Однорідні хори (жіночі та чоловічі академічні хори від 25 до 40 співаків);

Дитячі хори (до 40 співаків).

Примітка: До участі запрошуються дитячі хорові колективи початкових навчальних мистецьких закладів (Дитячі музичні школи, Дитячі школи мистецтв), закладів позашкільної освіти (Палаци дитячої та юнацької творчості, Центри дитячої та юнацької творчості), інші дитячі хори академічного спрямування. Вік учасників від 11 до 17 років. Допускається 10 % учасників, які не потрапляють у вікові обмеження.

Перший тур конкурсу проходить в регіонах України у містах:

м. Вінниця – для Вінницької та Хмельницької областей;

м. Дніпро – для Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської областей;

м. Івано-Франківську – для Івано-Франківської, Чернівецької областей;

м. Київ – для Київської, Черкаської, Чернігівської та Житомирської областей;

м. Маріуполь – для Донецької області;

м. Одеса – для Одеської, Миколаївської, Херсонської областей;

м. Рівне – для Рівненської, Волинської областей;

м. Тернопіль – для Тернопільської, Львівської областей;

м. Ужгород – для Закарпатської області;

м. Харків – для Харківської, Полтавської, Сумської та Луганської областей.

Прослуховування першого туру конкурсу повинні бути завершені до 5 липня 2021 року.

Організацію проведення першого туру конкурсу забезпечують регіональні оргкомітети та затверджені ними журі, які здійснюють відбіркові конкурсні прослуховування хорових колективів і визначають кандидатів для участі у другому турі конкурсу у м. Київ. Заявку на участь у першому турі конкурсу колективи подають у письмовій формі на електронну адресу регіонального осередку Хорового товариства ім. М. Леонтовича:

м. Вінниця baboshinaolga@ukr.net

м. Дніпро vit.karas@meta.ua

м. Івано-Франківськ svalsh979@gmail.com

м. Київ andriychuk_petro@ukr.net

м. Маріуполь alexandra.khor@ukr.net

м. Одеса galina.shpak425597@gmail.com

м. Рівне kharyton_ihor@i.ua

м. Тернопіль oronovsky22@gmail.com

м. Ужгород zakchoir@gmail.com

м. Харків sn.prokopov@gmail.com

Рекомендації регіональних оргкомітетів щодо колективів відібраних для участі у другому турі конкурсу, а також протоколи журі приймаються оргкомітетом конкурсу до 17-00 12 липня 2021 року на електронну адресу: muzunion@i.ua

Другий, заключний етап Конкурсу проходить у місті Київ  16-17 жовтня 2021 року.

 До заявок додаються:

 1. Стисла творча біографія хору (не більше 1000 знаків у Word format);
 2. Стисла творча біографія керівника (не більше 500 знаків у Word format);
 3. Якісне кольорове фото колективу та керівника (мінімум 300 pixels).
 4. Копії (скани) документів, що підтверджують вік учасників хорових колективів в номінації  дитячі хори.

Всі документи подаються в електронній формі на е-mail: muzunion@i.ua

На поштову адресу: Оргкомітет Всеукраїнського хорового конкурсу ім. М. Леонтовича,  вул. Пушкінська, 32, м. Київ, 01004 (тел. факс (044) 234-49-61, 234-22-60) надсилаються: Анкета-заявка з підписом керівника та по п’ять екземплярів партитур творів, заявлених колективом на конкурсі.

До участі у другому турі конкурсу у м. Київ допускається не більше 25 хорових колективів.

Хори, що не вчасно прислали, чи не повно, або не належним чином підготували Анкету-заявку та необхідні документи не допускаються до другого туру конкурсу.

Коштами на відрядження до Києва і на зворотний шлях (проїзд, добові, проживання колективів-учасників і супроводжуючих осіб) забезпечують організації, що відряджають колективи на конкурс.

Примітка:

У випадку несприятливої епідеміологічної ситуації І тур конкурсу буде проведено в режимі перегляду відеозаписів хорів. Запис має бути здійснений не раніше 2021 року в об’єктивній акустиці (без підсилюючої апаратури і цифрової обробки звуку) і не може бути змонтований з кількох епізодів. Всі вимоги до програми І туру залишаються актуальними для запису. Записи, що не відповідають вищевказаним вимогам розглядатися не будуть. Записи мають бути надіслані на електронну пошту muzunion@i.ua не пізніше 17-00 30 червня 2021 року.

Колектив, що подає Анкету-заявку і документи до участі у другому турі конкурсу, тим самим висловлює згоду з цим Положенням.

Програма конкурсу

В першому турі колективи виконують обов’язковий твір М. Леонтовича і за вибором твір одного з пунктів програми другого туру конкурсу (окрім 5 пункту). Решта творів добираються довільно. Тривалість виступу колективу в першому турі конкурсу не повинна перевищувати 20 хвилин загального перебування на сцені.

В другому турі кожний колектив виконує програму тривалістю до 25 хвилин, яка повинна включати:

1.  Обов’язковий твір М. Леонтовича:

 • для мішаних хорів: М. Леонтович, обробка української народної пісні “Як не женився, то й не журився”, “Дударик” (на вибір);
 • для камерних хорів: М. Леонтович, обробка української народної пісні “Гей, у світлиці”, “Гра в зайчика” (на вибір);
 • для жіночих хорів: М. Леонтович, обробка української народної пісні “Ой гай, мати, гай”, “Ой, сивая зозуленька” (на вибір);
 • для чоловічих хорів: М. Леонтович, обробка української народної пісні “Гей, коню       мій, коню”, “За річкою, за Дунаєм” (на вибір);
 • для дитячих хорів: М. Леонтович, обробка української народної пісні “Ой, лис до лисиці”, “Ой, три сестриці” (на вибір).
 • Хоровий твір західно-європейського композитора від XV до середини XVIII ст. (мовою оригіналу).
 • Духовний концерт українського композитора доби класицизму від другої половини XVIII до першої половини XIX ст. (для мішаних та камерних хорів).
 • Хоровий твір українського композитора написаний не раніше 2000 року.
 • Один твір на вибір колективу (при умові дотримання регламенту в часі).

Всі твори повинні виконуватися a cappella.

Хорові колективи, що братимуть участь у фінальному турі конкурсу в Києві, повинні приготувати кантату М. Лисенка на вірші Т. Шевченка “Бʼють пороги”, для виконання у Гала-концерті конкурсу. (включно з чоловічими і жіночими хорами)

Всі конкурсні прослуховування проводяться публічно.

Журі Конкурсу

Прослуховування та оцінювання хорових колективів в другому турі конкурсу здійснює журі у складі провідних українських хорових диригентів, композиторів, музично-громадських діячів. Склад журі затверджується оргкомітетом конкурсу і працює відповідно до цього Положення.

Оцінювання конкурсних виступів журі здійснює за наступними критеріями: інтонація, інтерпретація твору, стильова точність, ансамбль, підбір репертуару, сценічна культура колективу.

Не дозволяється змінювати тональність творів, заявлених у програмі виступу.

Рішення журі є остаточним і не підлягає перегляду.

Журі може присудити спеціальні нагороди, засновниками яких можуть бути інші організації та інституції.

Організаційно-творче, фінансове забезпечення конкурсу

Організаційно-творче (організація, підготовка, запрошення і робота з конкурсантами,  проведення конкурсних відбіркових прослуховувань, рецензування конкурсних програм тощо) та фінансове забезпечення конкурсу на першому етапі (перший тур) здійснюють місцеві органи культури, територіальні осередки Національної всеукраїнської музичної спілки та регіональні відділення Хорового товариства ім. М. Леонтовича. Другий етап конкурсу – здійснюють Український культурний фонд, Національна всеукраїнська музична спілка та Всеукраїнське хорове товариство ім. М. Леонтовича.

Організаційно-технічне забезпечення Конкурсу

Організаційно-технічні заходи по проведенню конкурсу (прийом та оформлення заявок конкурсантів, підготовка документації для роботи членів журі і оргкомітету, оформлення викликів і запрошень, організація роботи засідань оргкомітету і журі, підготовка приміщень та концертних залів для роботи конкурсу, зустріч та розміщення в готелях іногородніх учасників і членів журі, підготовка матеріалів для виготовлення друкованої продукції, розповсюдження запрошень, листів, афіш, програм, рекламування заходів конкурсу, виготовлення друкованої продукції та спеціальних пам’ятних медалей з барельєфом М. Леонтовича, інше) забезпечує група організаційно-технічної роботи, яка затверджується оргкомітетом.

Нагородження  переможців  Конкурсу

За підсумками прослуховування учасників другого туру конкурсу визначається колектив-володар Гран-прі конкурсу, якому журі присуджує звання Володар Гран-прі”, Диплом та грошову премію у розмірі 60 000 грн.(Журі залишає за собою право не визначати цієї нагороди)

В кожній номінації визначаються кращі колективи, яким журі присуджує відповідно звання:

У номінації “Мішані хори”:

Лауреат  І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 40 000 грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 35 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 30 000 грн.

У номінації “Камерні хори”:

Лауреат  І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 35 000 грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 30 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 25 000 грн.

У номінації “Однорідні хори”:

Лауреат  І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 35 000 грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 30 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 25 000 грн.

У номінації “Дитячі хори”:

Лауреат  І ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 35 000 грн.

“Лауреат ІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 30 000 грн.

“Лауреат ІІІ ступеня” – Диплом Лауреата та грошова премія 25 000 грн.

Інші колективи нагороджуються Дипломами учасника IX Всеукраїнського хорового конкурсу імені Миколи Леонтовича.

Всі колективи нагороджуються спеціальними медалями конкурсу і пам’ятними призами.

Залишити відповідь