IV Відкритий Міжнародний Багатожанровий учнівський та студентський конкурс мистецтв «ЧАРІВНІ ФАНТАЗІЇ» 28-30 травня 2021 року м. Бердянськ

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Секретаріатом Національної всеукраїнської музичної спілки
Рішення № 59 від 04.07.2019 року

ПОЛОЖЕННЯ

Організатори конкурсу:

Національна всеукраїнська музична спілка
Міністерство культури та інформаційної політики України
Відділ культури виконавчого комітету Бердянської міської ради
Бердянська дитяча музична школа Бердянської міської ради
Центр музично-естетичного виховання «Камертон» 

Місце проведення:

Бердянська дитяча музична школа Бердянської міської ради, вул. Університетська, 39
Міський палац культури імені Т.Г. Шевченка, вул. Італійська, 57, м.Бердянськ.

Можливо проведення IV Відкритого  Міжнародного Багатожанрового  учнівського та студентського конкурсу мистецтв «ЧАРІВНІ ФАНТАЗІЇ» 28-30 травня  2021 року ДИСТАНЦІЙНО (терміни не змінюються).

1. Головна мета:
Засновником Міжнародного конкурсу мистецтв «Чарівні фантазії»  є Національна всеукраїнська музична спілка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Конкурс проводиться з метою збагачення та розвитку традицій вокального та  інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризації української, європейської та світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників    у творчості дітей, юнацтва та молоді;  виявлення і підтримка обдарованих виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності, виховання естетичного смаку, задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів; обмін досвідом з питань педагогіки та виконавської майстерності; репрезентація міста Бердянська, як культурного центру європейського простору.

Напрями конкурсу:
– підтримка творчих ініціатив талановитої молоді України та популяризація українського і світового музичного, образотворчого  та театрального мистецтва;
– виявлення здібних, обдарованих, талановитих дітей, юнацтва та молоді;
– збагачення та розвиток традицій мистецтв культури;
– об’єднання спільних видів мистецтв на основі сучасних творчих проектів, що дає розкриття творчих здібностей молоді;- розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл музичного виконавства в Україні та за її межами;
– виховання підростаючого покоління засобами музичного, театрального, образотворчого мистецтв;
– виявлення та підтримка кращих дитячих і молодіжних художніх колективів та окремих   виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності;
– популяризація європейської та світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників у творчості дітей, юнацтва та молоді;
– задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів, художників,театралів;
– обмін досвідом у системі мистецької освіти, формування естетичного смаку засобами мистецтв культури.

Журі конкурсу:
Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює Журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і видатних педагогів України, членів Національної всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки композиторів України, а також видатних діячів других країн. Провідних митців образотворчого, театрального мистецтва, членів Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України. Склад Журі затверджується організатором конкурсу і працює відповідно даного Положення. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

Порядок проведення та умови участі:

Конкурс проводиться у два тури:
1. Відбірковий (на всеукраїнському рівні)
2. Відкритий міжнародний.

До участі у конкурсі мистецтв запрошуються учні та студенти мистецьких закладів: музичних, театральних та образотворчих навчальних закладів України та інших країн. У конкурсі мають право брати участь окремі професійні виконавці.

Порядок виступів у конкурсі по кожній номінації встановлюється списком, відповідно дат надходження заявок. Список порядку виступів затверджується організатором конкурсу мистецтв.

Кількість учасників у конкурсі обмежується – до 35 осіб у кожній номінації (віковій категорії).

Всі конкурсні прослуховування проводяться відкрито.

Конкурс проводиться у двох блоках за номінаціями:

ПЕРШИЙ БЛОК «Музичне мистецтво»

1.1. «Вокал»

– Академічний спів (солісти, вокальні дуети, вокальні ансамблі, хори);

Народний спів (солісти, фольклорні ансамблі, хори);

Естрадний спів (солісти, вокальні ансамблі);

Джаз-вокал (солісти, вокальні ансамблі).

1.2. «Інструментальний жанр»

Фортепіано (солісти, дуети, ансамблі); фортепіанний концерт (на право участі у номінації

«соліст з оркестром»);

Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);

Народні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);

Джаз-інструментал (соло, інструментальні ансамблі);

Змішані колективи;

– Камерні ансамблі;

Концертмейстер.

1.3. «Композитор-виконавець»:

– Фортепіанна музика;

– Музика для  струнно-смичкових інструментів;

– Музика для духових інструментів;

– Музика для народних інструментів;

– Вокальна музика;

– Джазова музика (вокальна, інструментальна).

1.4. «Музично-теоретична композиція»: лектор-музикознавець

Фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Допускається залучення ілюстраторів з метою більш яскравого розкриття теми. Конкурсант має особисто подавати обраний матеріал (бути в кадрі).

ДРУГИЙ БЛОК

   2.1. «Театральне мистецтво»

– окремі виконавці (театральний жанр);

– театральні колективи (малі, великі).

– читці (мистецтво слова)

2.2. «Образотворче мистецтво»

– живопис;

– графіка.

ПРОГРАМНІ ВИМОГИ:

Конкурсна програма  повинна включати два твори, відповідно жанру номінації. Виступи, які перевищили ліміт часу, можуть бути зупинені журі. Порядок виконання конкурсного твору (номеру) повинен відповідати його порядковому номеру, вказаному в анкеті-заявці. Заміна конкурсного твору чи номеру під час проведення конкурсу, а також виконання конкурсної програми по нотах – не дозволяється! Виняток: концертмейстери, ілюстратори, оркестранти.

 Конкурсанту надається право брати участь у декількох номінаціях, при цьому хронометраж виступу зберігається для кожної номінації окремо.

«Вокал академічний»: 1-й твір світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо). 2-й твір українських композиторів XIX-ХХ-ХІ століть, або композиторів  країни, яку представляє конкурсант, новітні оригінальні обробки та композиції. Для естрадного співу програма виступу кожного солісту або колективу складається з двох різнохарактерних композицій. Дозволяється використовувати фонограму-мінус: фонограму бажано надати в орг.комітет раніше. Тривалість виступу – до 10 хвилин.

«Інструментальний жанр»:1.Твір світової класики, або періоду романтизму. 2. Твір українського композитора, бажано сучасного, або композитора своєї країни. Твори повинні бути різнохарактерними. Тривалість виступу до 12 хвилин.

«Композитор-виконавець»: конкурсна програма повинна включати два різножанрових твори. Загальний хронометраж програми – до 10 хвилин. Композитор-виконавець подає на розгляд Журі свої клавіри творів у трьох екземплярах  (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо надається віршований текст. Нотні матеріали конкурсних творів у 3-х екземплярах надаються на розгляд Журі перед початком конкурсного прослуховування. Твори програми виконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта. Журі має право затримати 1-2 екземпляри нот конкурсантів-композиторів, або залишити ноти для остаточного обговорення результату виступу.

«Музично-теоретична композиція»: фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Конкурсанти демонструють програму загальним хронометражем. Тривалість виступу – не більше 12 хвилин. Попередня зустріч з режисером відео-звуку обовязкова!

«Театральне мистецтво»: читці та виконавці виконують один або два (за бажанням) різнопланових твори ( художнє слово, вірші, проза, монолог, моноспектакль, уривок з вистави, міні- постанови, тощо). Загальний виступ до 15 хвилин. Театральні колективи представляють міні-спектакль, окремі сценки, уривок з вистави, моно-оперу, музичні постанови, тощо. Жанри: драматичний, лірико-епічний, академічний, сучасний, народний театр. Форми: малі, великі.  Загальний виступ до 35 хвилин. Можливе застосування декорацій і сценічної атрибутики. Дозволяється застосування фонограми-супроводу, яку потрібно надати своєчасно. Забороняється: використовування небезпечної атрибутики,  а також інших предметів і ефектів, які загрожують здоров’ю та життю конкурсантів та оточуючих людей.

ПРИМІТКА: виступ з фонограмою! Допускається тільки якісна фонограма «мінус» на флеш-носіях ( естрадний вокал, музично-теоретична композиція, театр).

«Образотворче мистецтво»: формат робіт для номінацій «живопис», «графіка» – А-2; А-3. Кількість робіт, наданих на конкурс від одного учасника не більше трьох. На кожній роботі в правому нижньому куті обов’язково надається надрукована інформація у наступному порядку: вікова категорія, дата народження, прізвище та ім’я учасника, номінація, назва роботи, навчальний заклад, ПІБ викладача; також, всі ці данні вказуються в заявці конкурсанта. Допускається пересилка на відділення Нової Пошти на адресу: м. Бердянськ, відділення № 5. Прибуття робіт не пізніше 26 травня (інформація про відправлення за телефоном 067-565-28-79). Надіслані роботи організаційний комітет конкурсу повертає за вимогою конкурсанта.  На звороті кожної роботи, яку необхідно вислати автору по закінченні конкурсу, написати ПІБ одержувача, телефон, місто і номер відділення – куди необхідно надіслати авторські роботи. Всі роботи, надіслані Новою Поштою, відправляються в обидва боки за рахунок конкурсанта.

В рамках Міжнародного конкурсу мистецтв відбудеться семінар-практикум для викладачів. Тема: : «Проблеми музичної педагогіки в контексті сучасної мистецької школи» (24 години)

Програма заходу

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ТА НАГОРОДЖЕННЯ:

 Згідно з рішенням Журі, участь у заключному гала-концерті конкурсу беруть Лауреати I-ступеню та Володар Гран-Прі (якщо таке звання буде присуджено) з одним твором, який обирається з конкурсної програми переможця конкурсу на огляд журі.

За підсумками конкурсних виступів  журі Конкурсу визначає переможців у кожній номінації, які нагороджуються:

– званням «Володар Гран-Прі» із врученням диплому та кубку (незалежно від номінації);
– званням Лауреатів І, ІІ ступеня із врученням диплому та кубку;
– званням Лауреат ІІІ ступеня із врученням диплому та медалі;
– званням Дипломант із врученням диплому та медалі;
– званням Учасника конкурсу із врученням диплому.

У залежності від результатів виступу конкурсантів, Журі має право:

– присудити не всі лауреатські звання;
– ділити лауреатство між учасниками;
– присуджувати або не присуджувати звання «Володар Гран-Прі» конкурсу (у разі, коли немає претендента на звання «Володар Гран-Прі»).

Графік роботи конкурсу:

28-29 травня – реєстрація  учасників, конкурсні прослуховування, майстер-класи
29 травня: конкурсні прослуховування, семінар-практикум для викладачів
30 травня –  заключний гала-концерт лауреатів,  церемонія нагородження переможців, круглий стіл: обмін педагогічним досвідом, отримання сертифікатів

Кожна номінація розподіляється на групи за віковими категоріями:

Вікові  категорії: Дебют 4-6 років; Молодша А  7- 8 років;  Молодша В  9-10 років; Середня – 11-13 років; Старша – 14-15 років; Юнацька – 16-17 років; Молодіжна – 18-35 років;  Професійна (для викладачів музичних закладів);  Змішана вікова категорія.

ФІНАНСОВІ УМОВИ:

Фінансування  здійснюється за рахунок організаторів конкурсу, а також добровільних внесків учасників, що встановлюються організатором конкурсу мистецтв. Коштами на відрядження учасників конкурсу (проїзд, добові, проживання учасників та їх супроводжуючих) забезпечують організації, які направляють своїх представників для участі уконкурсі або за власний рахунок.

Учасники конкурсу сплачують добровільний внесок у розмірі 100% не пізніше 18 травня 2021р.

Надаються пільги: дітям-сиротам, дітям-інвалідам, батькам-опікунам, багатодітним родинам, які встигли потрапити до першої двадцятки за наданням документів з моменту офіційного оголошення  про конкурс!

«Інструментальний жанр»:

Соліст для всіх номінацій– 420 грн.; (дистанційно 320 грн.)

крім,  композитор-виконавець, концертмейстер400 грн; (дистанційно 290 грн.) 

Дует – 230 грн. з однієї людини, видається диплом, кубок; (дистанційно 150 грн.)

Від 3 до 6 учасників170 грн. (за одну людину), видається диплом, кубок; (дистанційно – 140 грн.)

Від 7 до 11 учасників  – 130 грн. (за одну людину), видається  диплом, кубок; (дистанційно – 120 грн)

Від 12 учасників100 грн. (за одну людину), видається  диплом, кубок; (дистанційно – 90 грн.)

Оркестр, хор95 грн. (за одну людину). видається диплом, кубок; (дистанційно – 80 грн.)

Музично-теоретична композиція390 грн; (дистанційно 290 грн.)

Образотворче мистецтво – 270 грн. з однієї людини, видається диплом, кубок; (дистанційно 200 грн).

Театральне мистецтво: – Солісти  – – 350,00 грн. з однієї людини, видається  диплом, кубок;
– Дуети, ансамблі (2 учасника)  – 180,00 грн. з однієї людини, видається диплом,  кубок;
– Ансамблі, колективи (3-6 учасників)  – 130,00 грн. з однієї людини, видається  диплом, кубок;
– Ансамблі, колективи (7-10 учасників)  – 120,00 грн. з однієї людини, видається  диплом, кубок;
– Ансамблі, колективи (11 і далі учасників) – 100,00 грн з однієї людини.
Участь у конкурсі підтверджується на основі поданих заявок, до 18 травня 2021 року (включно) бланк додається до Положення, а також документів, які підтверджують 100% передоплату за участь на е-mail: kamerton2016@ukr.net  
Оплата проводиться не пізніше 18 травня  2021 року.  Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ  40862334  р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.  
Призначення платежу: Внесок за участь у  конкурсі  (прізвище учасника) обов’язково.  Сертифікат оплачується окремо на картку Приватбанка  5168 7450 1835 6581 Плохотнюк Галина Семенівна.  Для викладачів,  учні яких приймають участь в конкурсі – 95 гривень, для всіх інших викладачів – 250 гривень.  Можлива дистанційна участь в семінарі.
  Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо. Заявка повинна бути надрукована українською мовою (прізвище, ім’я, дата народження – згідно свідоцтва про народження).
До заявки в обов’язковому порядку надається: – копія свідоцтва про народження учасника (інформація надається із урахуванням вимог Закону України  «Про захист персональних даних»); – платіжний документ, який  підтверджує 100% передплату за участь (копію платіжного документу мати при собі на реєстрації  прибуття на конкурс).
Згода на участь у Міжнародному  конкурсі мистецтв підтверджується поданною анкетою-заявкою, та передплатою 100%.   
Заявки, які надаються з порушенням встановлених вимог, або строків, не розглядаються.  
Телефони для довідок: З організаційних питань: 067-565-28-79, 050-785-71-18 Галина Семенівна (з приводу отримання заявок, оплати), 067-152-65-67 Лариса Іванівна;  097-005-82-08 Віктор Миколайович (технічні питання)
Консультанти з професійних питань: 066-163-01-59, 067-152-65-67 Лариса Іванівна; 066-155-33-26, 096-299-35-41 Олена Іванівна; 050-966-67-19 Ганна Геннадіївна;  
Інформація з пересилки художніх робіт Новою поштою: +38 050-785-71-18,   
На участь в семінарі-практикумі також надається заявка.

Залишити відповідь