П О Л О Ж Е Н Н Я Про X Всеукраїнський учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «КИЇВСЬКИЙ КОЛОРИТ» (29-31 жовтня 2021 року м. Київ)

“ЗАТВЕРДЖЕНО”
Секретаріатом Національної всеукраїнської музичної спілки
Рішення №59  від 04.07.2019 року

Конкурс проводиться в 2 тури!
Перший тур (відбірковий): 15-21 жовтня 2021р.; другий конкурсний

1. Головна мета:
Засновником Всеукраїнського конкурсу мистецтв «Київський колорит” є Національна всеукраїнська музична спілка при підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України.

Конкурс проводиться з метою підтримки творчих талантів в умовах карантину, збагачення та розвитку традицій вокального та  інструментального мистецтв, розширення спектру музичних напрямів, стилів і шкіл академічного та естрадного музичного виконавства в Україні та за її межами, популяризація української,європейської і світової класики, кращих музичних зразків композиторів-сучасників  у творчості дітей, юнацтва та молоді;  виявлення і підтримка обдарованих виконавців, створення умов для піднесення художнього рівня та удосконалення виконавської майстерності, виховання естетичного смаку, задоволення потреб самореалізації і спілкування молоді за творчими інтересами, формування інтелектуальної й художньої самосвідомості молодих музикантів; обмін досвідом з питань педагогіки та виконавської майстерності; репрезентація міста Києва, як культурного центру європейського простору.

2. Місце проведення: м. Київ (НВМС)
Робота членів журі в першому турі регіональна (очні прослуховування), для далеких регіонів в онлайн-режимі, дистанційний режим: відео-прослуховування конкурсних програм черезYouTube.Використовування системи Viber, WhatsApp, програми Googlemeet.

Журі конкурсу:
Прослуховування та оцінювання конкурсантів здійснює Журі у складі провідних музикантів вокального і інструментального жанрів, композиторів, музикознавців, музично-громадських діячів і видатних педагогів України, членів Національної Всеукраїнської музичної спілки та Національної спілки композиторів України, а також видатних діячів інших країн. Склад Журі затверджується організатором конкурсу і працює відповідно даного Положення.Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

З а с а д и  у ч а с т і :
1. У конкурсі можуть брати участь професійні окремі виконавці, які пройшли перший відбірковий тур на Всеукраїнському рівні: вокалісти, інструменталісти, вокальні, вокально-інструментальні, інструментальні ансамблімузичних театрів, театрально-концертних організацій, студій, творчих об,єднань, учні та студенти музичних навчальних закладів, музиканти-професіонали.

1. Для участі у конкурсі необхідно надіслати до 13.10. 2021 року анкету-заявку (бланк додається до Положення) на е-mail: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net Якщо конкурсант бере участь у двох різних номінаціях, анкета-заявка заповнюється на кожну номінацію окремо. 

2. До анкети-заявки додається копія документу про народження . 

3. Хорам і оркестрам документ на кожного учасника не потрібно. 

4.   Для лауреатів конкурсу обов’язкова безкоштовна участь у заключному дистанційному концерті переможців конкурсу. Оргкомітет конкурсу має право на розповсюдження і оприлюднення  конкурсних виступів лауреатів у будь-якому форматі без винагороди учасникам конкурсу. Також оргкомітет конкурсу має право публікувати фото учасників конкурсу, конкурсні виступи в будь-яких засобах масової інформації, соціальних мережах, які мають відношення до конкурсу.

Конкурс проходить за такими номінаціями:

1.1. «Вокал»

– Академічний спів (солісти, вокальні дуети, вокальні ансамблі, хори);
– Народний спів (солісти, фольклорні ансамблі, хори);
– Естрадний спів (солісти, вокальні ансамблі);
– Джаз-вокал (солісти, вокальні ансамблі).

Окрім живого виступу в першомутурі, конкурсанти надсилаються відео-виступи обов’язково за електронною адресою конкурсу: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net посилання на YouTube відео-виступів.

1.2. «Інструментальний жанр»

Фортепіано (солісти, дуети, ансамблі); фортепіанний концерт (на право участі у номінації «соліст з оркестром»);
– Струнно-смичкові інструменти (солісти, ансамблі);
– Народні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);
Духові та ударні інструменти (солісти, ансамблі, оркестри);
Джаз-інструментал (соло, інструментальні ансамблі);
Змішані колективи;
– Камерні ансамблі;
Концертмейстер.

Окрім живого виступув першомутурі, конкурсанти надсилаються відео-виступи обов’язково за електронною адресою конкурсу:nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net посилання на YouTube відео-виступів.

1.3. «Композитор-виконавець»

– Фортепіанна музика;
– Музика для  струнно-смичкових інструментів;
– Музика для духових інструментів;
– Музика для народних інструментів;
– Вокальна музика;
– Джазова музика (вокальна, інструментальна).

Надсилаються відео-виступи + ноти авторських творів (один екземпляр) обов’язково за електронною адресою конкурсу: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net посилання на YouTube відео-виступів.

1.4. «Олімпіада з музичної літератури»: лектор-музикознавець

– Запрошуються учні 3-8 класів ДМШ, ДШМ 

Презентація творчого життя, окремого твору або циклу творів композитора, допустимо відомого музичного діяча, художника, інших відомих представників мистецтва. Фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриттятеми музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація тематичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Допускається залучення ілюстраторів з метою більш яскравого розкриття теми, авторського проекту.Читання літературного тексту під час виступу неприпустимо! Конкурсант має бути в кадрі весь час, окрім моментів, коли демонструється ілюстративний матеріал.
(Тривалість виступу до 5 хв.) Презентація надсилається на електронну адресу конкурсу: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net відео-виступ конкурсанта, посилання на YouTube відео-виступів.

Конкурсні вікові  категорії: Дебют: 5-6 років;  Молодша А : 7- 8 років; Молодша В: 9-10 років;   Середня: 11-13 років;  Старша: 14-15 років;   Юнацька : 16-17 років;      Молодіжна: 18-35 років;  Професійна (для викладачів музичних закладів).

ПРОГРАМНІ ВИМОГИ:

Конкурсна програма  має включати два твори ( всі вікові категорії окрім номінації «концерт»).  

Конкурсанту надається право брати участь у декількох номінаціях, при цьому, обов’язково, надсилаються відео з кожної номінації окремо (із заявкою).

«Вокал»: 1. Твір світової музичної класики (оригінальна музика, обробки народних пісень, романси, уривки з вокальних, інструментальних циклів, опер, оперет, камерні інструментальні твори тощо). 

2. Твір українських композиторів 20-21 століть, новітні оригінальні обробки та композиції. Для естрадного співу: один твір обов’язково українською мовою. Дозволяється використовувати фонограму-мінус як в академічному співі, так і в естрадному ( в умовах онлайн-режиму).  Тривалість виступу – до 7 хвилин.

«Інструментальний жанр»:два твори (у молодшій категорії різнохарактерні), бажано мати в програмі твір українського сучасного композитора.

В інших вікових категоріях два твори, де конкурсант впевнено має можливість продемонструвати свій талант. Допустимо: 1.Твір світової класики, або періоду романтизму. 2. Твір українських композиторів: класика, або сучасного українського композитора. Твори повинні бути різнохарактерними! Тривалість виступу до 8 хвилин.

«Композитор-виконавець»: конкурсна програма має включати два різножанрових твори. Загальний хронометраж програми – до 7 хвилин. Композитор-виконавець надсилає на розгляд Журі свої клавіри творів (один екземпляр) , (клавір має бути написаний чорним чорнилом з дотриманням нотної графіки, або роздрукований з нотописної програми). До пісенного твору  окремо надається віршований текст. Нотні матеріали конкурсних творів надсилаються на розгляд членам Журі разом з конкурсними заявками. Твори програмивиконуються авторами самостійно. Якщо конкурсні твори написані для виконання інструментальних чи вокальних дуетів, ансамблів, оркестрів, дозволяється залучення музикантів-ілюстраторів, за умови обов’язкової участі у виконанні цих творів і композитора-конкурсанта. Відео-виступи конкурсантів надсилати за електронною адресою конкурсу разом з нотним матеріалом, посилання на YouTube відео-виступів.

Олімпіада з музичної літератури:«Музично-теоретична композиція»: Презентація творчого життя, окремого твору або циклу творів композитора або відомого музичного діяча, художника, інших відомих представників мистецтва; фрагмент із життя композиторів, оригінальне мислення, розкриття музичного матеріалу, образу, жанру. Можлива ілюстрація музичного матеріалу живим звуком, відеоряд, фонограма, мультиплікація. Тривалість виступу – до 5 хвилин. 

Посилання на відео-виступ в YouTube: надсилати на електронну адресу конкурсу: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net

ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ ТА НАГОРОДЖЕННЯ:

Переможці конкурсу будуть відображені на сайті конкурсів НВМС.

За підсумками конкурсних виступів журі конкурсу визначає переможців у кожній номінації, які нагороджуються:

– званням «Володар Гран-Прі» із врученням диплому та кубку  (незалежно від номінації);
– званням Лауреату І ступеня із врученням диплому та кубку;
– званням Лауреату II, ІІІ ступеня із врученням диплому та медалі;
– званням Дипломанта конкурсу  із врученням диплому;
– званням Учасника конкурсу  із врученням диплому.

У залежності від результатів виступу конкурсантів, Журі має право:

– присудити не всі лауреатські звання;
– ділити лауреатство між учасниками;
– присуджувати або не присуджувати звання «Володар Гран-Прі» конкурсу (у разі, коли немає претендента на звання «Володар Гран-Прі»).

Нагороди надсилаються електронною поштою, а також Новою Поштою.

ФІНАНСОВІ УМОВИ:
Фінансування  здійснюється за рахунок організаторів конкурсу, а також добровільних внесків учасників, що встановлюються організатором конкурсу музичного мистецтва. Коштами на участь у конкурсі забезпечують організації, які направляють своїх представників для участі у конкурсі, або за власний рахунок.

Учасники конкурсу обов’язково мають внести оплату  за участь у конкурсі у розмірі 100% .

«Інструментальний жанр»:

Соліст – 300 грн.;  композитор-виконавець, концертмейстер – 250 грн;  Дует – 200 грн. – з однієї людини, видається один диплом, один кубок;
Від 3 до 6 осіб – 150 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;
Від 7 до 11 осіб – 120 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;
Від 12 до 18 осіб – 95 грн. (за одну людину), видається один диплом, один кубок;
Оркестр, хор – 85 грн. (за одну людину). видається один диплом, один кубок;
Олімпіада з музичної літератури – 200 грн. 

Рахунок: ЦМЕВ “КАМЕРТОН”  ПАТ КБ  “Приватбанк”. ЄДРПОУ 40862334 
р/р UA333052990000026006050293712,  МФО 305299.   Призначення платежу: Внесок за участь у (прізвище учасника) обов’язково. Або  картка Приватбанка5169330520862019 Плохотнюк Галина Семенівна 

Для відправки анкет – електронна пошта: nspilka-kuivmuzikfest@ukr.net  

Інформація надається із урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

Консультанти з професійних питань: 
066-163-01-59067-152-65-67(Лариса Іванівна);
066-155-33-26(Олена Іванівна);
096-539-93-53 (Олена Валентинівна, Київ); 
050-966-67-19 (Ганна Геннадіївна- професійні та організаційні питання);
093-577-86-17 (Михайло Юрійович-професійні питання);
097-920-74-47 (Наталія Володимирівна);
097-005-82-08 (Віктор Миколайович-технічні питання з запису відео-виступу, мінусу та фонограм);
067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00 (Галина Семенівна – організаційні питання);
050-785-71-18067-565-28-79, 093-757-63-00 (Галина Семенівна – отримання платежу).

Телефони для довідок з приводу отримання заявок на право участі у конкурсі:
067-565-28-79050-785-71-18, 093-757-63-00  (Галина Семенівна)

Коментарі 3

Залишити відповідь